منو
 1. آخرین فایل ها
 2. پرفروشترین فایل ها
 3. پربازدیدترین فایل ها
سوالات ضمن خدمت شناسایی و هدایت استعدادهای برتر

سوالات ضمن خدمت شناسایی و هدایت استعدادهای برتر

سوالات ضمن خدمت شناخت جریان سلفی تکفیری

سوالات ضمن خدمت شناخت جریان سلفی تکفیری

سوالات نقشه راه کارآفرینی و ایجاد مدیریت کسب و کارهای کوچک

سوالات نقشه راه کارآفرینی و ایجاد مدیریت کسب و کارهای کوچک

سوالات ضمن خدمت حمایت از کالای ایرانی

سوالات ضمن خدمت حمایت از کالای ایرانی

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

چگونه يك پروپوزال بنويسيم؟

چگونه يك پروپوزال بنويسيم؟

دانلود جزوه تصميم گيري چند معياره

دانلود جزوه تصميم گيري چند معياره

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود کتاب جامع مدیریت بازاریابی

دانلود کتاب جامع مدیریت بازاریابی

گروه محصول -> -> آموزش ابتدایی

تجـربیات مدون نقش معلم در کاهش کمرویی دانش آموزانقیمت: ۳۹۰۰۰ریال     تعداد صفحات: 32     کد محصول :5899      حجم فایل:55,42 KB      نوع فایل :rarفایل ورد قابل ویرایش

توضیحی مختصر از متن فایل  :

چکیده

 کودکان سرمایه‌های ارزشمند و سازنده آینده جامعه هستند. آموزش و پرورش در دورهٔ کودکی که زمان شکل گیری شخصیت و ایجاد عادات مختلف و پیشگیری از بروز مشکلات آینده فرد در جامعه را بنا می‌نهد، و سپس حرکت مملکت را مشخص می‌سازد. توجه به مسائل و مشکلات کودکان و نوجوانان باعث پیشرفت و ترقی جامعه می‌شود، و غفلت در رفع مشکلات آنان، خسارات جبران ناپذیری به بار می‌آورد.

   از این رو سرمایه گذاری و برنامه ریزی در این زمینه از حساس‌ترین و مهم‌ترین وظایف مسئولان جامعه است، و باید از اولویت ویژه ای برخوردار باشد. (عبدالله شفیع آبادی-1372-1)

واژگان کلیدی: دانش آموز – معلم - کمرویی – پیشرفت

 

مقدمه

     در بسیاری از کلاسهای درسی، دانش آموزانی دیده می‌شوند کع آرام، کمرو و خجالتی هستند. این افراد در زندگی روزمهی خود اغلب اوقات با اعضاء خانواده و همسالان آشنا بازی می‌کنند. و از غریبه‌ها اجتناب می‌ورزند. شرم و خجالت این افراد ممکن است آن‌ها را از اکتساب مهارت‌ها و آمادگی‌های لازم برای بسیاری از فعالیت‌هایی که همسالانشان از آن لذت می‌برند و یا اصولاً برای رشد شخصیت آن‌ها ضروری است، بازدارد. ارزیابی والدین و معلمین از این گروه متفاوت است.

بعضاً آن‌ها را دانش آموزانی بی آزار و خوب می‌شناسند و گاه ممکن است با حالت دلسوزانه به آن‌ها بنگرند و با این گونه رفتارآن ها را غیر عادی تلقی کنند، لیکن در مقایسه با اختلالات رفتاری دیگر کمتر اتفاق می‌افتد که این گروه افراد به عنوان موارد حاد مشکلات کلاس و مدرسه بر شمرده شوند.

      این دانش آموزان گرچه برای معلم و همکلاسی‌های خود مشکلی ایجاد نمی‌نمایند، ولی ممکن است به علت رنج ناشی از احساس نا امنی و بی کفایتی در خود، یکی از ناشادترین کودکان باشند. اگر در مورد رفتار غیر اجتماعی آنان چاره ای اندیشیده نشود این کودکان احتمالاً در معرض بیماری‌های روانی قرار حواهند گرفت

بیان مسئله

توصیف وضعیت موجود

اینجانب …………..، دارای مدرک ……………، مدت …………. سابقه خدمت در نظام مقدس آموزش و پرورش را دارم. پژوهش حاضر مربوط به دانش آموزان آموزشگاه ……….. می‌باشد که مدرسه تثبیتی من در سال ……….. بود.

کمرویی مقوله ای ناروشن است که هرچه به آن نزدیک شویم تنوع بیشتری در آن مشاهده می‌کنیم. پس برای درمان و مقابله با آن باید شناخت بیشتری از مضمون آن داشته باشیم.

همیشه در کلاس دانش آموزانی هستند که خودشان را در حصار کمرویی زندانی می‌کنند و توانایی آن‌ها به علت کمرویی ناشناخته باقی می‌ماند.

بعضی از اولیای دانش آموزان از اطن وضعیت اظهار نگرانی می‌کنند و از معلم فرزندشان تقاضای راهنمایی و کمک دارند.

معلمین دلسوز، می‌توانند با شناخت بیشتر مقولهٔ کمرویی و با کسب اطلاعات لازم در زمینه‌های مختلف آن و با به کار بردن راه کارهای مناسب کمک بزرگی به این گونه دانش آموزان داشته باشند.

 

اهداف تحقیق

اهم اهداف تحقیق به شرح زیر است:

1- شناخت علل و عواملی که در گوشه گیری و انزواطلبی دانش آموزان مورد نظر در کلاس مؤثرند. و کوشش در جهت حل مشکلات این کودکان از طرف معامان در مدارس.

2- توجه به کودکان منزوی از جانب والدین و معلمان آن‌ها و جلوگیری از عواقب بعدی این اختلال رفتاری.

3- کمک به کودکان گوشه گیر و خجالتی و تلاش برای اجتماعی شدن آن‌ها و کشف استعداد و توانایی‌های بالقوه آن‌ها و ایجاد روحیه مشارکت و تعامل اجتماعی در آنان.

اهمیت و ضرورت تحقیق

اهمیت موضوع در این است که، چون دانش آموزان دوره راهنمایی در سنین حساس و بحرانی بلوغ قرار دارند، اگر این اختلال رفتاری در این مقطع سنی مورد توجه و سپس درمان قرار نگیرد، سبب یافتن هویت و جایگاه فرد در جامعه و در سنین بالاتر خواهد شد.

  اگر نتایج این تحقیق به گونه ای باشد که بتواند رهنمون‌های مفیدی به معلمین در این زمینه ارائه دهد شاید کمکی باشد در جهت مبارزه با کمرویی دانش آموزان در مدارس.

 سؤالات تحقیق

1-  معلم تا چه میزان می‌تواند در کاهش کمرویی دانش آموزان مؤثر واقع شود؟

2-  تشکیل گروه‌های کوچک درسی در کلاس تا چه میزان در کاهش گمرویی تأثیر دارد؟

3- دادن مسئولیت به دانش آموزان کمرو تا چه میزان در برطرف کردن کمرویی آن‌ها مؤثراست؟

4-  تشویق کارهای مثبت دانش آموزان تا چه اندازه در کاهش کمرویی آن‌ها مؤثر است؟

 

فرضیه‌های تحقیق

1- معلم در کاهش کمرویی دانش آموزان تأثیر زیادی دارد و نقش مهمی ایفا می‌کند.

2- تشکیل گروه‌های کوچک درسی در کاهش کمرویی دانش آموزان بسیار مؤثر است.

3-  دادن مسئولیت به دانش آموزان کورو در اجتماعی کردن آنان تأثیر دارد.

4-  تشویق کارهای مثبت دانش آموزان کمرو، درکاهش کمرویی آن‌ها تأثیر زیادی دارد.

تعاریف عملیاتی

کمرویی: کمرویی صفت فردی است که به خاطر ترسویی،  احتیاط کاری و عدم اطمینانش، نزدیک شدن به او مشکل است و در فرهنگ لغت، کمرویی را به عنوان ناراحت بودن در حضور دیگران تعریف می‌کند. (مجله پیوند-13792 - ص 43)

فرد کمرو کسی است که هشیارانه از مواجهه با افراد یا چیزهای مشخص یا انجام کاری همراه آنان بیزار است. در گفتار و کردار خود ملاحظه کار است و به طور محسوسی ترسو می‌باشد. (مجله پیوند – 1379- ص 43)

ادبیات و پیشینه تحقیق

پیشینه نظری:

کمرویی و انزوا طلبی

     از نظر متخصصان بهداشت و سلامت روان، کمرویی و انزواطلبی در حکم یک اختلال رفتاری، از جدی تریت مشکلات کودکان و نوجوانان است.

«کمرویی» توجهی غیر عادی و مضطربانه به خویشتن در موقعیت‌های اجتماعی است که به دنبال آن، فرد دچار نوعی تنش روانی – عضلاتی می‌شود و شرایط عاطفی و شناختی او تحت تأثیر قرار می‌گیرد و موجب بروز رفتارهای خام و واکنش‌های نامناسب می‌گردد.  (رشد آموزش ابتدایی -1381 – ص 75)

کمرویی وافعی کیست؟

کمرویی واقعی شخصی است که فرصت‌های خجالت کشیدن بیشتر از دیگران در اختیار او قرار می‌گیرد تا به جایی که آشکارا می‌توان گفت تمام روز خود را با این عارضه می‌گذراند. او در این حالت اگر بخواهد دست به ساده‌ترین کارها بزند و یا آسان‌ترین برخورد و رابطه را ایجاد نمایدیا مثلاً تصمیم بگیرد به چنان وضع اسفناکی می‌افتد که هیچ کس جز خود او نمی‌تواند آن را توصیف نماید. چون در آن موقع در او عدم اعتماد به نفس ایجاد می‌شود و حالات هیجانی در او ظاهر می‌گردد. (مثل لکنت زبان و غیره) (ژان شارتیه، 1373 – ص 78)

فهرست مطالب
چکیده 1
مقدمه 2
بیان مسئله 3
توصیف وضعیت موجود 3
اهداف تحقیق 4
سؤالات تحقیق 4
فرضیه های تحقیق 5
تعاریف عملیاتی 5
ادبیات و پیشینه تحقیق 6
پیشینه نظری : 6
عمومیت آن : 6
سنین کمرویی 7
آثار و نشانه های کمروی 8
نگرانی و تشویش 9
انزواجوئی مثبت: 10
ریشه و علل کمرویی : 10
عوامل اجتماعی: 12
خطرات مهم تر: 15
شکست های تحصیلی 23
روش تحقیق 26
تجزیه و تحلیل نتایج 26
پیشنهادات 27
فهرست منابع 28
 


 • پس از پرداخت موفق لینک دانلود هم نمایش داده می شود هم به ایمیل ارسال می گردد
 • ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن این قسمت را خالی بگزارید
 • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خرید میتوانید با پشتیبانی تماس بگیرید گزارش تخلف

برچسب ها:  کمرویی دانش آموزان  کمرویی دانش آموزان ابتدایی مقاله  کم رویی دانش آموزان ابتدایی  کمرویی در دانش آموزان  علل کمرویی دانش آموزان  علت کمرویی دانش آموزان  کمرویی دانش آموز  کمرویی در دانش آموزان ابتدایی  مشکل کمرویی دانش آموزان  مشکلات کمرویی دانش آموزان  مشکل کم رویی در دانش آموزان ابتدایی  علل کمرویی در دانش آموزان  درمان کمرویی در دانش آموزان  دلایل کمرویی دانش آموزان  بررسی علل کمرویی دانش آموزان  مقاله کمرویی  دانلود مقاله کمرویی  مقاله درباره کمرویی در کودکان  مقاله در مورد کمرویی  مقالات کمرویی  مقاله درباره کمرویی  مقاله های کمرویی  مقاله برای کمرویی  مقاله در مورد کمرویی کودکان  مقاله در مورد کمرویی دانش اموزان  تحقیق درباره کمرویی کودکان  مقاله ای در مورد کمرویی  نشانه های کمرویی  نشانه های کمرویی کودکان  نشانه های کمرویی چیست  آثار کمرویی  کمرویی  کمرویی در دانش آموزان ابتدایی  کمرویی و خجالت در کودکان  کمرویی و گوشه گیری  کمرویی و خجالت  کمرویی مقاله  کمرویی کودکان  کمرویی در کودکان  کمرویی در بزرگسالان  کمرویی در نوجوانان  کم رویی دانش آموزان ابتدایی  درمان کمرویی و خجالت در کودکان  کمرویی و گوشه گیری کودکان  کمرویی و گوشه گیری در کودکان  کمرویی و خجالتی  کمرویی و خجالت چیست  درمان کمرویی و خجالت  درمان کمرویی و خجالتی بودن  درمان کمرویی و خجالتی  مقابله با کمرویی و خجالت  غلبه بر کمرویی و خجالت  دانلود مقاله کمرویی  کمرویی کودکان و درمان آن  كمرويي كودكان  علت کمرویی کودکان  کمرویی در کودکان ابتدایی  رفع کمرویی کودکان  آزمون کمرویی کودکان  راههای درمان کمرویی کودکان  کمروی کودکان  کمرویی در کودکان پیش دبستانی  کمرویی در کودکان دبستانی  کمرویی در کودکان چیست  درمان کمرویی در کودکان  علل کمرویی در کودکان  علت کمرویی در کودکان  درمان کمرویی در بزرگسالان  کمرویی بزرگسالان  کمرویی نوجوانان  درمان کمرویی در نوجوانان  کمرویی در مدرسه  تحقیق در موردگوشه گیری در دانش آموزان   خرید مقاله   خرید مقاله گوشه گیری در دانش آموزان   دانلود مقاله   دانلود مقاله گوشه گیری در دانش آموزان   سایت مقاله   مقاله در مورد گوشه گیری در دانش آموزان  
محصولات مرتبط
سوالات ضمن خدمت شناسایی و هدایت استعدادهای برتر

سوالات ضمن خدمت شناسایی و هدایت استعدادهای برتر

قیمت: 49,000 ريال کد فایل:35992
سوالات ضمن خدمت شناسایی و هدایت استعدادهای برتر با فرمت و پی دی اف و آپدیت روزانه منابع آزمون کاملترین فایل در مورد نمونه سوالات ضمن خدمت طرح شهاب آزمون شناسایی و هدایت استعداد برتر, آزمون شناسایی و هدایت استعداد های برتر, دانلود آزمون شناسایی و هدایت استعداد برتر, سوالات ضمن خدمت شناسایی و هدایت استعدادهای برتر جزوه کامل به همراه دانلود سوالات ضمن خدمت شناسایی و هدایت استعداد های برتر ( شناسایی و هدایت استعدادهای برتر...
سوالات ضمن خدمت شناخت جریان سلفی تکفیری

سوالات ضمن خدمت شناخت جریان سلفی تکفیری

قیمت: 69,000 ريال کد فایل:35991
دانلود نمونه شناخت جریان سلفی تکفیری با فرمت ورد و قابل ویرایش و پی دی اف و آپدیت روزانه منابع آزمون و سوالات پرتکرار کاملترین فایل در مورد دانلود دانلود نمونه شناخت جریان سلفی تکفیری جزوه کامل به همراه دانلود نمونه سوالات شناخت جریان سلفی تکفیری این بسته ویژه، کامل ترین و جامع ترین بسته جهت استفاده تمامی کارمندان آموزش و پرورش و سایر ارگان های دولتی و غیر دولتی، در آزمون شناخت جریان سلفی تکفیری می باشد.دانلود نمونه شناخت جریان...
سوالات نقشه راه کارآفرینی و ایجاد مدیریت کسب و کارهای کوچک

سوالات نقشه راه کارآفرینی و ایجاد مدیریت کسب و کارهای کوچک

قیمت: 59,000 ريال کد فایل:35990
دانلود نمونه سوالات نقشه راه کارآفرینی و ایجاد مدیریت کسب و کارهای کوچک با فرمت و پی دی اف و آپدیت روزانه منابع آزمون سوالات نقشه راه کارآفرینی و ایجاد مدیریت کسب و کارهای کوچک کاملترین فایل در مورد نمونه سوالات نقشه راه کارآفرینی و ایجاد مدیریت کسب و کارهای کوچک   جزوه کامل به همراه نمونه سوال ضمن خدمت نقشه راه کارآفرینی و ایجاد مدیریت کسب و کارهای کوچک این بسته ویژه، کامل ترین و جامع ترین بسته جهت استفاده تمامی کارمندان...
سوالات ضمن خدمت حمایت از کالای ایرانی

سوالات ضمن خدمت حمایت از کالای ایرانی

قیمت: 49,000 ريال کد فایل:35989
دانلود نمونه سوال ضمن خدمت حمایت از کالای ایرانی با فرمت و پی دی اف و آپدیت روزانه منابع آزمون سوالات ضمن خدمت حمایت از کالای ایرانی کاملترین فایل در مورد نمونه سوال ضمن خدمت حمایت از کالای ایرانی جزوه کامل به همراه نمونه سوال ضمن خدمت حمایت از کالای ایرانی سوالات ضمن خدمت حمایت از کالای ایرانی. این بسته ویژه، کامل ترین و جامع ترین بسته جهت استفاده تمامی کارمندان آموزش و پرورش و سایر ارگان های دولتی و غیر دولتی، در آزمون نمونه سوال...
نام ونام خانوادگي:


پست الکترونيکي:


عنوان:


پيام:


ارسال پيام به صورت شخصي
کد امنيتي:

برگزیده ها

 • 1
 • 2

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

حجم:38267KB | بازدید :4014

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فایل ورد قابل ویرایش قسمتی از متن سلولهای زایای ابتدایی (پریموردیال) تکامل با لقاح آغاز می شود. لقاح روندی است که طی آن گامت مرد( اسپرم ) و گامت زن (اووسیت) با هم یکی می...

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس

حجم:25031KB | بازدید :1956

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس با فرمت ورد و قابل ویرایش و پی دی اف و آپدیت روزانه منابع آزمون و سوالات پرتکرار قبولی ۱۰۰درصد را ما تضمین میکنیم. کاملترین فایل در مورد دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس   جزوه کامل...

آموزش هنر های دستی

آموزش هنر های دستی

آموزش هنر های دستی

حجم:20620KB | بازدید :2607

آموزش هنر های دستی این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فهرست کتاب جامع آموزش هنر های دستی :   •  آئینه با طرح پیچک •  آباژور با تزئین برگ‌های خشک •  آباژور با حباب‌های کاغذی برای شمع‌های شما •  آباژور...

مقاله کامل در مورد بررسی پرتره در عکاسی ایران

مقاله کامل در مورد بررسی پرتره در عکاسی ایران

مقاله کامل در مورد بررسی پرتره در عکاسی ایران

حجم:19740KB | بازدید :853

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : تاریخچه تحقیقی: عکاسی پرتره در ابتدای ورود صنعت یا هنر عکاسی به ایران به شکل کنونی که درجهان به آن پرداخته شده است نبوده، آنچه مسلم است عکاسی نه تنها در ایران بلکه در سایر نقاط جهان در ابتدا برای ثبت لحظه و نیز چهره...

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

حجم:17291KB | بازدید :2184

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS  این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فایل ورد قابل ویرایش دانلود کتاب فارسی آموزش جامع نرم افزار ArcGIS ArcGIS چیست؟ ArcGIS نرم افزاری است که اجازه ساخت یک سیستم کامل اطلاعات جغرافیایی را فراهم می کند.این نرم افزار شامل...

مقاله کامل در مورد بسته بندی

مقاله کامل در مورد بسته بندی

مقاله کامل در مورد بسته بندی

حجم:17215KB | بازدید :885

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : چکیده: فرم: یا شکل سه بعدی بسته بندی می تواند مهم ترین و به یادماندنی ترین عنصر طراحی بسته ها باشد. رنگ:دارای توانمندی، قدرت نفوذ و بیان خاص است و به وسیله ی آن می توان با مردم ارتباط برقرار کرد و نظر آنها را جلب...

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز

حجم:14476KB | بازدید :873

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز کاملترین فایل در مورد دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز جزوه کامل به همراه دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز  این بسته ویژه، کامل ترین و جامع ترین بسته جهت استفاده تمامی...

آموزش TeamViewer+فیلم

آموزش TeamViewer+فیلم

آموزش TeamViewer+فیلم

حجم:14168KB | بازدید :730

این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. |فیلم ,  آموزش نرم افزار TeamViewer 7| آموزش نرم افزار Team Viewer (تیم ویور) نرم افزار Team Viewer یک برنامه کنترل از راه دور رایانه مبتنی بر شبکه اینترنت و یا شبکه داخلی می باشد. در حالت معمول برای اتصال سیستم از راه دور...