منو
  1. آخرین فایل ها
  2. پرفروشترین فایل ها
  3. پربازدیدترین فایل ها
مقاله پرسش مهر ۹۹-۹۸؛ آیا محیط مدرسه شاد است

مقاله پرسش مهر ۹۹-۹۸؛ آیا محیط مدرسه شاد است

نمونه سوالات آزمون اصلح مهارت آموزان ماده ۲۸

نمونه سوالات آزمون اصلح مهارت آموزان ماده ۲۸

سوالات ضمن خدمت مدیریت در اندیشه اسلامی

سوالات ضمن خدمت مدیریت در اندیشه اسلامی

سوالات ضمن خدمت شناسایی و هدایت استعدادهای برتر

سوالات ضمن خدمت شناسایی و هدایت استعدادهای برتر

دانلود  مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

چگونه يك پروپوزال بنويسيم؟

چگونه يك پروپوزال بنويسيم؟

دانلود جزوه تصميم گيري چند معياره

دانلود جزوه تصميم گيري چند معياره

دانلود  مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود کتاب جامع مدیریت بازاریابی

دانلود کتاب جامع مدیریت بازاریابی

گروه محصول:آموزش ابتدایی

مقاله اختلالات یادگیری دانش آموزانقیمت: ۳۹۰۰۰ریال     تعداد صفحات: 40    مقدمه

در کلاسی که هدف تولید علم است، دانش آموز فردی فعال در روند یادگیری می باشد. برای هر کودکی در هر سطحی از توانایی که باشد، چنانچه محیطی فراهم شود که راه های مختلفی را برای کشف و تجربه ی دنیا و محیط پیرامون در اختیار وی قرار دهد، فرصتی فراهم می شود که حتی بتواند محدودیت های موجود در یادگیری را تا حدی جبران کند.

دانش آموزی که دارای محدودیت هایی در یادگیری است، هم با کودکان همسن خود مشابهت هایی دارد و هم تفاوت هایی. شباهت آنها ما را به لزوم قراردادن این کودکان در محیط آموزشی عادی در کنار سایر همسالانشان سوق داده و تفاوت آنها ما را به ایجاد برنامه هایی مناسب در کنار برنامه های درسی مدارس، هدایت می کند. اصطلاح یادگیری برای شناسایی و کمک به دانش آموزانی بیان می شود که به طور مداوم در امور درسی خود با شکست مواجه می شوند و پیشرفت تحصیلی متناسب با سطح هوشی خود ندارند. برنامه های ترمیمی گوناگونی برای غلبه بر مشکلات این دانش آموزان در مراکز اختلالات یادگیری طراحی و اجرا می شود. اما اجرای این برنامه ها بر مشکلات این دانش آموزان در مراکز اختلالات یادگیری طراحی و اجرا می شود. اما اجرای این برنامه ها به تنهایی نمی تواند موفقیت آنها را تضمین نماید.آموزش دانش آموزان اختلالات یادگیری مثل سایر دانش آموزان می تواند تحت تاثیر عوامل مختلف باشد، خانواده ای که کودک در آن زندگی می کند، معلم، برنامه های ترمیمی و ....... همه در موفقیت یا عدم موفقیت آنها موثر می باشند. امید است با بررسی واقع بینانه همه عوامل و همکاری و تلاش مربیان ویژه در مراکز اختلالات یادگیری، آموزگاران در مدارس و خانواده ها، این دانش آموزان طعم شیرین موفقیت را با تلاش وجدیت تجربه نمایند.

عوامل موثر در آموزش و یادگیری دانش آموزان اختلال یادگیری

- نقش انگیزش در یادگیری[1]

اصولا انسان جهت هر گونه فعالیتی نیاز به انگیزه دارد. اگر ما صبح از خواب بیدار می شویم و رختخواب را ترک می کنیم، برای این فعالیت انگیزه ای داریم. اگر صبحانه می خوریم و لباس می پوشیم و منزل را ترک می کنیم، جهت انجام هر کدام از این فعالیت ها انگیزه داریم.

وجود انگیزه در افراد مختلف متفاوت است. دانش آموزان یک کلاس را در نظر بگیریم دانش آموزی که توان ذهنی بالاتری دارد در مقایسه با دانش آموزی که توان ذهنی پایین تری نسبت به او دارد لزوما پیشرفت تحصیلی بهتر و مطلوب تری ندارد، چرا؟ دلیل آن میزان انگیزش می باشد که میزان بالاتر انگیزش در یک دانش آموز باهوش کمتر باعث پیشرفت تحصیلی بهتر نسبت به دانش آموز باهوش بیشتر ولی با انگیزه کمتر می شود. بنابراین وجود و میزان انگیزش جهت یادگیری خصوصا در مورد دانش آموز اختلال یادگیری حائز اهمیت بسیار است.

نکته قابل توجه اینکه حفظ انگیزه این دانش آموزان اهمیت بیشتری نسبت بوجود آمدن یا افزایش انگیزه دارد، چرا که انگیزش و پیشرفت تحصیلی اثر متقابل بر یکدیگر دارند به طوری که انگیزش بالا منجر به تلاش بیشتر جهت یادگیری و در نتیجه پیشرفت تحصیلی می گردد و پیشرفت تحصیلی نیز باعث ایجاد انگیزه بیشتری می شود.

بنابراین حفظ انگیزش دانش آموز مبتلا به اختلال یادگیری با توجه به این که وی احتمالا پیشرفت تحصیلی پایین تری از متوسط کلاس خواهد داشت از نکات مهمی است که باید مورد توجه معلم قرار گیرد. برای رسیدن به چنین هدفی معلم می تواند نکات زیر را مد نظر قرار دهد:

1- ایجاد موقعیت هایی که دانش آموز اختلال یادگیری توانایی ابراز وجود داشته باشد. برای این منظور بهتر است در پرسش و پاسخ کلاسی، قبل از خواندن هر سوال نام دانش آموزی که قرار است پاسخ سوال را بدهد اعلام کنیم و در این موقعیت فرصت برابر برای این دانش آموزان فراهم آوریم و گاهی سوالاتی که اطمینان داریم که قادر به پاسخگویی می باشند، از آنها بپرسیم. در صورت تداوم این روش دانش آموز ضمن تقویت اعتماد به نفس و احساس شایستگی تلاش بیشتری را جهت موفقیت در پاسخ دهی کلاسی خواهد کرد و معلم نیز فرصت های تشویق کلامی و غیرکلامی را برای همه دانش آموزان به دست خواهد آورد.

2- توجه داشته باشیم که انتظار ما بایستی متناسب با توانایی دانش آموز باشد چرا که انتظار بیش از توان دانش آموز باعث ناکامی و تحقیر وی و انتظار کمتر از حد نیز باعث دلزدگی وی از آموزش خواهد گردید. چنانچه ملاحظه می شود انتظار کمتر از حد داشتن از دانش آموز ضمن اینکه انگیزه جهت تلاش بیشتر را از دانش آموز سلب می کند همچنین ممکن است نگرش دانش آموز را نسبت به معلم به عنوان ساده انگاری یا سهل انگاری تغییر دهد.

3- از بوجود آمدن موقعیت هایی که موجب رقابت در دانش آموزان می گردد بایستی اجتناب شود. پاسخ دهی کلامی به سوالات معلم، نتیجه نمرات کلاسی و امتحانی شاخص ترین عوامل در ایجاد یا تداوم رقابت کلاسی بین دانش آموزان می باشد که در چنین مواردی معلم باید برخوردی متناسب با سطح توانایی دانش آموزان داشته باشد. به عنوان مثال ممکن است در بررسی و ارزیابی دانش آموزان در درس ریاضی اهمیت بیشتری به نمره پایین تر دانش آموز الف بدهد و نیز اهمیت کمتری به نمره بالاتر دانش آموز ب.

4- با در نظر گرفتن تفاوت های فردی دانش آموزان از لحاظ توان ذهنی، قدرت و سرعت یادگیری و ملاک ارزیابی معلم بایستی براساس تلاش دانش آموز باشد نه نمره دریافتی وی. مخصوصا در رابطه با دانش آموزان اختلال یادگیری که شانس کمتری در رقابت با اکثر دانش آموزان کلاس دارند معلم می تواند سطح انتظارش را به جای مقدار نمره به میزان تلاش وی معطوف دارد. در اینجاست که دانش آموز بر میزان تلاش خویش خواهد افزود و نمره اهمیت کمتری خواهد داشت که این نوع برخورد هم از نظر تحصیلی و هم به لحاظ رفتاری و روانی به نفع دانش آموز خواهد شد.

5- حتی الامکان سعی گردد در آموزش از روش های مجسم و عینی و هم چنین مثال های ملموس و متنوع استفاده گردد و دانش آموز تنها شنونده نباشد بلکه فرصت ابراز وجود و اظهار نظر داشته باشد. در چنین شرایطی است که دانش آموز با دقت و توجه کافی آموزش را دنبال کرده و حداکثر نتیجه عاید وی خواهد شد.

 

نقش معلم در آموزش دانش آموزان اختلال یادگیری

معلم علاوه بر اینکه تدریس کلی جهت تمامی دانش آموزان دارد باید توجه خاص نسبت به دانش آموزان اختلال یادگیری داشته باشد  و  از یادگیری آنها در کلاس اطمینان حاصل نماید و در صورتی که دانش آموز درس را متوجه نشده باشد با تدریس انفرادی در کلاس می تواند به جبران درس ارائه شده پرداخته و با ارائه مثالهای مختلف و عینی نمودن تدریس و ارائه تمرین های مرتبط و پیش نیاز، یادگیری را تسهیل و تثبیت نماید.

یکی از راههای ارائه خدمات فوق العاده آموزشی به دانش آموزان اختلال یادگیری بهره گرفتن از کلاس های بازپروری در مراکز اختلالات یادگیری می باشد که مربیان ویژه در این مراکز می توانند یک یا چند ساعت و در هفته چند روز بنا به نیاز این دانش آموزان را تحت برنامه های درمانی قرار دهند.

نکته مهم در آموزش های ترمیمی مراکز اختلالات یادگیری این است که مواد آموزشی الزاما همان موادی نیست که در کلاس اصلی ارائه می گردد بلکه در این کلاس ها به جبران آنچه که دانش آموز باید بداند و اصطلاحا پیش نیاز می باشد، پرداخته می شود که می تواند مفاهیم پایه قبل و یا مهارت های تحولی ( مهارت هایی که در دوره تحول و رشد قبل از دبستان باید در کودک ایجاد می شد ) باشد.

بهر حال آنچه در تعیین محتوای این کلاس ها لازم و ضروری به نظر می رسد نیاز دانش آموز است که براساس آن تدریس صورت می گیرد.

- نقش خانواده در آموزش دانش آموزان اختلال یادگیری

از آنجا که تعداد ساعاتی که دانش آموز در منزل است بیش از تعداد ساعاتی است که در مدرسه حضور دارد بنابراین استفاده از این فرصت و زمان جهت جبران کمبودهای آموزشی بسیار مهم و اساسی است به طوری که می تواند تاثیری جدی در روند آموزشی و یادگیری این دانش آموزان داشته باشد.

افرادی که در خانواده می توانند به کودک کمک کنند پدر، مادر، خواهر، برادر و یا ترکیبی از اعضای فوق است. نکته قابل توجه آن است که جهت وحدت رویه و شناسایی نقاط قوت و ضعف دانش آموز ارتباط مستمر با معلم کلاس و مربی ویژه در مراکز اختلال یادگیری، ضروری است که این ارتباط  می تواند حضوری و یا مکاتبه ای باشد. و نکته دیگر اینکه کار آموزش با کودک در منزل زمانی موثر است که استمرار داشته باشد و به زمان خاصی مثل زمان امتحانات محدود نگردد. از سوی دیگر توجه به نکات دیگری غیر از مسائل درسی دانش آموز [2]L.D از سوی والدین مهم است. والدین باید توجه داشته باشند که دانش آموز LD در درجه اول کودکی است با نیازهای دوره کودکی، که این نیازها باید برآورده شوند و در درجه دوم دانش آموزی است با نیازهای آموزشی و تحصیلی خاص خود. فراهم نمودن زمینه هایی جهت تعامل با همسالان، بازی، جست وخیز، تماشای تلویزیون و سایر فعالیت هایی که کودکان همسن آنها انجام می دهند از اولویت های مهم در این کار بوده و چنین امری نباید به خاطر آموزش های ترمیمی محدود یا محو گردد.

از سوی دیگر هدف از آموزش به کودکان و دانش آموزان اختلال یادگیری صرفا کسب مهارت های آموزشی نیست بلکه باید مهارت های اجتماعی نیز به اندازه کافی مورد توجه قرار گیرد. هم چنین توجه به مسائل روان شناختی مانند احساس امنیت، نیاز به محبت کردن و مورد محبت واقع شدن، نیاز به پیشرفت و غیره برای بدست آوردن امید، اعتماد به نفس و به دست آوردن انگیزه جهت تامین سلامت روانی دانش آموز ضروری است.

فهرست
مقدمه             .......1-6
نقش معلم در آموزش دانش آموزان اختلال یادگیری    ......7-10
اختلالات یادگیری در دانش آموزان     .......11-15
اختلالات گفتاری و شنوایی         ...16-18
اختلالات  خواندن و نوشتن         ..19-23
ويژگي هاي دانش آموزان تيز هوش با اختلال يادگيري   .......23-36
توصیه ها و رهنمود ها           38
نتیجه گیری             39
منابع              ..40 
 
برچسب ها:اختلال خواندن    اختلال در یادگیری    اختلال نوشتن    اختلالات نوشتاری    بررسی نقش اختلالات خواندن و نوشتن در میزان یادگیری دانش آموزان    تجربیات مدون بررسی نقش اختلالات خواندن و نوشتن در میزان یادگیری دانش آموزان    تحقیق بررسی نقش اختلالات خواندن و نوشتن در میزان یادگیری دانش آموزان    دانلود تجربیات مدون بررسی نقش اختلالات خواندن و نوشتن در میزان یادگیری دانش آموزان    روشهایی برای بهبود اختلالات نوشتاری    مشخصه های اولیه اختلال در یادگیری    مقاله بررسی نقش اختلالات خواندن و نوشتن در میزان یادگیری دانش آموزان    یادگیری  مقاله اختلالات یادگیری در دانش آموزان ابتدایی مقاله در مورد اختلالات یادگیری در دانش آموزان مقاله مشکلات یادگیری در دانش آموزان ابتدایی  انواع اختلالات یادگیری , تحقیق در مورد اختلالات خاص یادگیری , تحقیق در مورد اختلالات یادگیری در کودکان , تحقیق درباره اختلالات یادگیری دانش آموزان , تحقیق درباره اختلالات یادگیری ریاضی , تعریف اختلالات یادگیری , دانلود مقاله کامل در مورد اختلالات یادگیری , درمان اختلالات یادگیری , علل بروز اختلالات یادگیری , مقاله اختلالات یادگیری در دانش آموزان ابتدایی , مقاله اختلالات یادگیری ریاضی , مقاله انگلیسی درباره اختلالات یادگیری , مقاله پیرامون اختلالات یادگیری  اختلال یادگیری دانش آموزان اختلالات يادگيري بررسی اختلالات یادگیری بررسی اختلالات یادگیری در دانش آموزان بررسی اختلالات یادگیری در کودکان بررسی اختلالات یادگیری ریاضی بررسی شیوع و علل اختلالات یادگیری در دانش آموزان دوره بررسی علل اختلالات یادگیری بررسی عوامل موثر بر اختلالات یادگیری بررسی عوامل یادگیری تحقیق در مورد اختلالات یادگیری دانش آموزان تحقیق در مورد اختلالات یادگیری در کودکان تحقیق درباره اختلالات یادگیری دانش آموزان تحقیق درباره اختلالات یادگیری در کودکان تحقیق درباره اختلالات یادگیری ریاضی روان شناسی اختلالات عوامل روانشناختی یادگیری عوامل موثر بر یادگیری مقالات اختلالات یادگیری مقالات اختلالات یادگیری Pdf مقالات اختلالات یادگیری دانش آموزان مقاله اختلال یادگیری مقاله اختلال یادگیری ریاضی مقاله اختلالات يادگيري مقاله اختلالات یادگیری مقاله اختلالات یادگیری دانش آموزان مقاله اختلالات یادگیری دانش آموزان ابتدایی مقاله اختلالات یادگیری در دانش آموزان ابتدایی مقاله اختلالات یادگیری در کودکان مقاله اختلالات یادگیری ریاضی مقاله اختلالات یادگیری کودکان مقاله اختلالات یادگیری و افزایش دقت مقاله اختلالات یادگیری و افزایش دقت تمرکز و توجه مقاله اختلالات یادگیری و افزایش دقت و تمرکز مقاله در مورد اختلالات یادگیری دانش آموزان مقاله در مورد اختلالات یادگیری در دانش آموزان مقاله در مورد اختلالات یادگیری در کودکان مقاله در مورد اختلالات یادگیری کودکان مقاله درباره اختلالات یادگیری در کودکان مقاله درباره اختلالات یادگیری ریاضی مقاله درباره اختلالات یادگیری کودکان نظریه های رفتاری یادگیری در کودکان   اختلال یادگیری املا اختلال یادگیری املاء اختلال یادگیری دانش آموزان ابتدایی اختلال یادگیری در املا اختلال یادگیری در دانش آموزان ابتدایی اختلال یادگیری در ریاضی ابتدایی اختلال یادگیری در کودکان اختلال یادگیری ریاضی ابتدایی اختلالات يادگيري املا اختلالات يادگيري دانش آموزان اختلالات يادگيري در دانش آموزان اختلالات يادگيري در دانش آموزان ابتدايي اختلالات يادگيري در دانش آموزان و علل آن اختلالات يادگيري در كودكان اختلالات یادگیری اختلالات یادگیری املا اختلالات یادگیری املاء اختلالات یادگیری دانش آموزان اختلالات یادگیری دانش آموزان Pdf اختلالات یادگیری دانش آموزان ابتدایی اختلالات یادگیری دانش آموزان در درس املا اختلالات یادگیری دانش آموزان در درس ریاضی اختلالات یادگیری دانش آموزان ضمن خدمت اختلالات یادگیری دانش آموزان مجله رشد اختلالات یادگیری دانش آموزان مقطع ابتدایی اختلالات یادگیری در املا اختلالات یادگیری در دانش آموزان اختلالات یادگیری در دانش آموزان ابتدایی اختلالات یادگیری در دانش آموزان اول ابتدایی اختلالات یادگیری در دانش آموزان دبستان اختلالات یادگیری در درس املا اختلالات یادگیری در ریاضی ابتدایی اختلالات یادگیری در کودکان اختلالات یادگیری در کودکان Pdf اختلالات یادگیری در کودکان ابتدایی اختلالات یادگیری در کودکان استثنایی اختلالات یادگیری در کودکان بیش فعال اختلالات یادگیری در کودکان پیش دبستانی اختلالات یادگیری در کودکان تیزهوش اختلالات یادگیری در کودکان دبستانی اختلالات یادگیری در کودکان و نوجوانان اختلالات یادگیری درس املا اختلالات یادگیری درس ریاضی ابتدایی اختلالات یادگیری ریاضی اختلالات یادگیری ریاضی ابتدایی اختلالات یادگیری ریاضی دبستان اختلالات یادگیری ریاضی در دانش آموزان ابتدایی اختلالات یادگیری ریاضی در دوره ابتدایی اختلالات یادگیری ریاضی در کودکان اختلالات یادگیری ریاضی در مقطع ابتدایی اختلالات یادگیری ریاضی دکتر تبریزی اختلالات یادگیری ریاضی دوره ابتدایی اختلالات یادگیری ریاضی دوم ابتدایی اختلالات یادگیری ریاضی مصطفی تبریزی اختلالات یادگیری ریاضیات اختلالات یادگیری کودک اختلالات یادگیری کودکان اختلالات یادگیری کودکان ابتدایی اختلالات یادگیری کودکان استثنایی اختلالات یادگیری کودکان دبستانی انواع اختلالات یادگیری در دانش آموزان ابتدایی تحقیق در مورد اختلالات یادگیری در کودکان تحقیق درباره اختلالات یادگیری دانش آموزان تحقیق درباره اختلالات یادگیری در کودکان تحقیق درباره اختلالات یادگیری ریاضی دانلود مقاله اختلالات یادگیری درمان اختلال یادگیری املا مقالات اختلال يادگيري مقالات اختلالات یادگیری مقالات اختلالات یادگیری Pdf مقالات اختلالات یادگیری دانش آموزان مقاله اختلال یادگیری مقاله اختلال یادگیری ریاضی مقاله اختلالات يادگيري مقاله اختلالات یادگیری مقاله اختلالات یادگیری دانش آموزان مقاله اختلالات یادگیری دانش آموزان ابتدایی مقاله اختلالات یادگیری در دانش آموزان ابتدایی مقاله اختلالات یادگیری در کودکان مقاله اختلالات یادگیری ریاضی مقاله اختلالات یادگیری کودکان مقاله اختلالات یادگیری و افزایش دقت مقاله اختلالات یادگیری و افزایش دقت تمرکز و توجه مقاله اختلالات یادگیری و افزایش دقت و تمرکز مقاله در مورد اختلالات یادگیری در دانش آموزان مقاله در مورد اختلالات یادگیری در کودکان مقاله در مورد اختلالات یادگیری کودکان مقاله درباره اختلال یادگیری مقاله درباره اختلالات یادگیری در کودکان مقاله درباره اختلالات یادگیری ریاضی مقاله درباره اختلالات یادگیری کودکان  برنامه آموزشي كودكان مبتلا به ناتوانيهاي يادگيري پایان نامه اختلالات یادگیری پایان نامه در مورد اختلالات یادگیری پایان نامه درباره اختلالات یادگیری پایان نامه ناتواني يادگيري پایان نامه ناتوانی یادگیری پایان نامه های اختلالات یادگیری تحقیق اختلالات یادگیری تحقیق در مورد اختلالات خاص یادگیری تحقیق در مورد اختلالات یادگیری تحقیق در مورد اختلالات یادگیری املا تحقیق در مورد اختلالات یادگیری دانش آموزان تحقیق در مورد اختلالات یادگیری در کودکان تحقیق در مورد اختلالات یادگیری ریاضی تحقیق درباره اختلالات یادگیری تحقیق درباره ی اختلالات یادگیری تحقیق کامل اختلالات یادگیری تحقیق ناتواني يادگيري تعریف اختلالات یادگیری ریاضی تعریف ناتوانی یادگیری توصيه‌هايي براي رفع مشكلات نوشتن دانلود پایان نامه اختلالات یادگیری دانلود رایگان پایان نامه اختلالات یادگیری دانلود رایگان پایان نامه در مورد اختلالات یادگیری دانلود مقاله ناتوانی یادگیری درمان ناتوانی یادگیری دنلود مقاله ناتواني يادگيري علل ناتوانيهاي يادگيري فصلنامه ناتوانی یادگیری مجله ناتوانی های یادگیری مجله ناتوانی های یادگیری اردبیل مجله ناتوانی یادگیری اردبیل مقالات اختلالات یادگیری مقالات ناتوانی یادگیری مقاله اختلالات یادگیری مقاله اختلالات یادگیری دانش آموزان مقاله اختلالات یادگیری در دانش آموزان ابتدایی مقاله اختلالات یادگیری در کودکان مقاله اختلالات یادگیری ریاضی مقاله اختلالات یادگیری کودکان مقاله ناتواني يادگيري موضوع پایان نامه اختلالات یادگیری موضوعات پایان نامه اختلالات یادگیری ناتواني يادگيري ناتوانی های یادگیری ناتوانی یادگیری ناتوانی یادگیری در کودکان ويژگيهاي افراد داراي ناتواني‌هاي يادگيري ويژگيهاي كودكان مبتلا به ناتواني در رياضيات  اختلالات یادگیری  اختلالات یادگیری در دانش آموزان ابتدایی  اختلالات یادگیری در کودکان  اختلالات یادگیری دانش آموزان  اختلالات یادگیری ریاضی  اختلالات یادگیری املا  اختلالات یادگیری سقز  اختلالات یادگیری در دانش آموزان  اختلالات یادگیری کودکان  اختلالات یادگیری دانش آموزان ابتدایی  اختلالات یادگیری در دانش آموزان ابتدایی مقاله  اختلالات یادگیری در دانش آموزان ابتدایی Pdf  اختلالات یادگیری در دانش آموزان ابتدایی Doc  اختلال یادگیری در دانش آموزان ابتدایی  اختلالات يادگيري در دانش آموزان ابتدايي  انواع اختلالات یادگیری در دانش آموزان ابتدایی  اختلال یادگیری دانش آموزان ابتدایی  مقاله در مورد اختلالات یادگیری در دانش آموزان ابتدایی  اختلالات یادگیری در کودکان دبستانی  اختلالات یادگیری در کودکان پیش دبستانی  اختلالات یادگیری در کودکان ابتدایی  اختلالات یادگیری در کودکان بیش فعال  اختلالات یادگیری در کودکان استثنایی  اختلالات یادگیری در کودکان Pdf  اختلالات یادگیری در کودکان تیزهوش  اختلالات یادگیری در کودکان کلاس اول  اختلالات یادگیری در کودکان و نوجوانان  اختلالات یادگیری دانش آموزان در درس ریاضی  اختلالات یادگیری دانش آموزان در درس املا  اختلالات یادگیری دانش آموزان پایه اول  اختلالات یادگیری دانش آموزان Pdf  اختلالات یادگیری دانش آموزان اول ابتدایی  اختلالات یادگیری دانش آموزان ضمن خدمت  اختلالات یادگیری دانش آموزان مقطع ابتدایی  اختلالات یادگیری دانش آموزان ضمن خدمت فرهنگیان  اختلالات یادگیری دانش آموزان در ریاضی  اختلالات یادگیری ریاضی دکتر تبریزی  اختلالات یادگیری ریاضی سوم ابتدایی  اختلالات یادگیری ریاضی Pdf  اختلالات یادگیری ریاضی در ابتدایی  اختلالات یادگیری ریاضی دوم ابتدایی  اختلالات یادگیری ریاضی در مقطع ابتدایی  اختلالات یادگیری ریاضی ششم ابتدایی  اختلالات یادگیری ریاضی در دوره ابتدایی  اختلالات یادگیری ریاضی دبستان  اختلالات یادگیری املاء  اختلالات یادگیری املا در دانش آموزان ابتدایی  اختلالات یادگیری املا دکتر تبریزی  اختلالات یادگیری املا اول ابتدایی  اختلالات یادگیری املا در دوره ابتدایی  اختلالات يادگيري املا  اختلال یادگیری املا  اختلالات یادگیری در املا  اختلالات یادگیری درس املا  اختلال یادگیری سقز  مرکز اختلالات یادگیری سقز  وبلاگ اختلالات یادگیری سقز  سایت اختلال یادگیری سقز  مرکز اختلالات یادگیری شهرستان سقز  اختلالات یادگیری سقزحمید محمدی  اختلالات يادگيري در دانش آموزان  اختلالات یادگیری در دانش آموزان اول ابتدایی  اختلالات یادگیری در دانش آموزان مقطع ابتدایی  اختلالات يادگيري در دانش آموزان و علل آن  اختلالات یادگیری کودکان ابتدایی  اختلالات یادگیری کودکان استثنایی  اختلالات یادگیری کودکان دبستانی  اختلالات یادگیری کودکان پیش دبستانی  اختلالات یادگیری کودک  

برگزیده ها

  • 1
  • 2

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

حجم:38267KB | بازدید :4831

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فایل ورد قابل ویرایش قسمتی از متن سلولهای زایای ابتدایی (پریموردیال) تکامل با لقاح آغاز می شود. لقاح روندی است که طی آن گامت مرد( اسپرم ) و گامت زن (اووسیت) با هم یکی می...

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس

حجم:25031KB | بازدید :2678

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس با فرمت ورد و قابل ویرایش و پی دی اف و آپدیت روزانه منابع آزمون و سوالات پرتکرار قبولی ۱۰۰درصد را ما تضمین میکنیم. کاملترین فایل در مورد دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس   جزوه کامل...

آموزش هنر های دستی

آموزش هنر های دستی

آموزش هنر های دستی

حجم:20620KB | بازدید :3259

آموزش هنر های دستی این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فهرست کتاب جامع آموزش هنر های دستی :   •  آئینه با طرح پیچک •  آباژور با تزئین برگ‌های خشک •  آباژور با حباب‌های کاغذی برای شمع‌های شما •  آباژور...

مقاله کامل در مورد بررسی پرتره در عکاسی ایران

مقاله کامل در مورد  بررسی پرتره در عکاسی ایران

مقاله کامل در مورد بررسی پرتره در عکاسی ایران

حجم:19740KB | بازدید :1151

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : تاریخچه تحقیقی: عکاسی پرتره در ابتدای ورود صنعت یا هنر عکاسی به ایران به شکل کنونی که درجهان به آن پرداخته شده است نبوده، آنچه مسلم است عکاسی نه تنها در ایران بلکه در سایر نقاط جهان در ابتدا برای ثبت لحظه و نیز چهره...

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

حجم:17291KB | بازدید :2735

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS  این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فایل ورد قابل ویرایش دانلود کتاب فارسی آموزش جامع نرم افزار ArcGIS ArcGIS چیست؟ ArcGIS نرم افزاری است که اجازه ساخت یک سیستم کامل اطلاعات جغرافیایی را فراهم می کند.این نرم افزار شامل...

مقاله کامل در مورد بسته بندی

مقاله کامل در مورد بسته بندی

مقاله کامل در مورد بسته بندی

حجم:17215KB | بازدید :1142

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : چکیده: فرم: یا شکل سه بعدی بسته بندی می تواند مهم ترین و به یادماندنی ترین عنصر طراحی بسته ها باشد. رنگ:دارای توانمندی، قدرت نفوذ و بیان خاص است و به وسیله ی آن می توان با مردم ارتباط برقرار کرد و نظر آنها را جلب...

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز

حجم:14476KB | بازدید :1233

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز کاملترین فایل در مورد دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز جزوه کامل به همراه دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز  این بسته ویژه، کامل ترین و جامع ترین بسته جهت استفاده تمامی...

آموزش TeamViewer+فیلم

آموزش TeamViewer+فیلم

آموزش TeamViewer+فیلم

حجم:14168KB | بازدید :1053

این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. |فیلم ,  آموزش نرم افزار TeamViewer 7| آموزش نرم افزار Team Viewer (تیم ویور) نرم افزار Team Viewer یک برنامه کنترل از راه دور رایانه مبتنی بر شبکه اینترنت و یا شبکه داخلی می باشد. در حالت معمول برای اتصال سیستم از راه دور...