منو
 1. آخرین فایل ها
 2. پرفروشترین فایل ها
 3. پربازدیدترین فایل ها
سوالات آزمون واقعی هر ۴ مرحله ضمن خدمت تربیت در پرتو عبادت

سوالات آزمون واقعی هر ۴ مرحله ضمن خدمت تربیت در پرتو عبادت

دانلود نمونه سوالات مرحله پایانی بهداشت روانی

دانلود نمونه سوالات مرحله پایانی بهداشت روانی

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت ریاضی

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت ریاضی

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت ضمن خدمت افق تجربه

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت ضمن خدمت افق تجربه

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

چگونه يك پروپوزال بنويسيم؟

چگونه يك پروپوزال بنويسيم؟

دانلود جزوه تصميم گيري چند معياره

دانلود جزوه تصميم گيري چند معياره

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود کتاب جامع مدیریت بازاریابی

دانلود کتاب جامع مدیریت بازاریابی

گروه محصول -> -> آموزش ابتدایی

چالش ها ور اهکارهای مربی بهداشتقیمت: ۴۹۰۰۰ریال     تعداد صفحات: 51     کد محصول :5726      حجم فایل:80,72 KB      نوع فایل :rarتعریف بهداشت

دانش بهداشت, راههای ایجاد, حفظ, ارتقا و گسترش سلامت جسمی –روانی و اجتماعی را به انسان نشان می‌دهد و کم کیف زندگی را برایش بیشتر و بهتر مهیا می‌کند. ومی توان گفت که بهداشت, نه چیزی است که بتوان به مردم تحمیل نمود و نه به آن‌ها هدیه داد یا برای آن‌ها تهیه کرد. بلکه بهداشت را تنها از طریق فعالیت مؤثر مردم آگاه و به حرکت در آمده می‌توان به دست آورد. لذا بدون داشتن بینش و باوربهداشتی, بدون دسترسی آسان به اطلاعات مفید و درست, در زمینهٔ مشکلات شایع بهداشتی و روش‌های پیشگیری بدون آنکه مردم نیازهای بهداشتی خود را بشناسند, طلب کنند و بیابند. عرضهٔ خدمات بهداشتی فقط از بالا به پایین توسط کارکنان بهداشتی, دردی را دوا نخواهد کرد. پس برنامه ریزی‌ها باید چنان باشد که کودکان شهری و روستایی, بخصوص دانش آموزان, به طور فعال, خود در مسائل بهداشتی شرکت کنند و با ارائهٔ برنامه‌های مفید آموزش بهداشت و با توجه به شرایط محل زندگی و خانوادهٔ خویش, نیازهای واقعی بهداشت خودشان را درک کنند. چون روش زندگی در همان مراحل اولیه حیات شکل می‌گیرد.

تاریخچه بهداشت مدارس و تحولات سازمانی آن در ایران

در سال 1293 شمسی هیاتی از پزشکان ایرانی و اروپایی مقیم ایران تشکیلاتی به نام مجلس حفظ الصحه برای مراقبت از بهداشت عمومی بوجود آموردند. در اواخر همین سال دکتر علی اکبر خان (اعتمادالسلطنه) به سمت مفتش صحی مدارس منصوب شد. در سال 1304 شمسی صحیه مدارس به عنوان یک واحد مشخص به وزارت معارف معرفی و به آن وابسته گردید. این واحد دارای قسمت‌های کحالی معاینات بهداشتی دانش آموزان و آموزش  بهداشت بود.

 در سال 1315 صحیه مدارس به نام بهداری آموزشگاه‌ها تغییر اسم یافت و در سال 1318 بهداری آموزشگاه‌ها ضمیمه ادارهٔ کل دانشکده پزشکی و بیمارستان‌ها شد. در سال 1320 دوباره به عنوان دفتر کل بهداری آموزشگاه‌ها تغییر نام داد. اما این دگرگونی‌های اسمی چیزی را بر محتوای خدماتی‌اش نیفزود و بویژه در جهت مسائل بهداشتی و مراقبتی دانش آموزان همچنان ضعیف ماند, چون از نیروی انسانی میان رده ای که بتواند پاسخگوی نیازهای بهداشتی دانش آموزان باشد تهی بود. از این رو در سال 1350 برای پر کردن این خلاء و نیروی اجرایی, مدارس عالی بهداشت تأسیس شد این مدارس در تهران و چهار استان خراسان, اصفهان, آذربایجان شرقی و فارس ابتدا بصورت داوطلب و سپس از طریق کنکورعمومی با مقطع تحصیلی فوق دیپلم دانشجو می‌پذیرفت و آموزش یافتگان خود را که غالباً" دختر بودند, به عنوان مربی بهداشت پذیرفت. طی تغییر نامهای مختلف در سال 1363  دوباره نوای تازهای بر دگرگون کردن این نظم نوپاآغاز شد بر این آهنگ که می‌گفتند گسترش وارتقای خدمات بهداشتی زیر پنج سال نسبت به خدمات بهداشتی دانش آموزان ازاولویت بیشتری برخوردار است. در این راستا از مراقبین بهداشت مدارس استفاده شد. ولی این طرح نسنجیده در جریان اجرا به دلایل مختلف دچار مشکل شد. و عوارض دلسرد کننده و زیانبارش برای عاملان اجرا بیشتر از نتایج مفید آن برای برخورداران از خدمات بهداشتی بود. بلاخره آنچه در مدت 6-5 سال بافته شد دوباره به حال اول بازگشت و در پایان سال 1369 اکثریت مراقبین بهداشت از مراکز بهداشتی به وزارت آموزش و پرورش مراجعت نمودند و از زنجیرهٔ سازمان یافته و مربوط بهداشتی – درمانی که تقریباً" با دیگر حلقه‌هایش هماهنگ شده بود, خارج گشتند. اکنون باید دید که از این تغییر تازه چه حاصل خواهد شد.

 ضرورت بهداشت مدارس

با توجه به مبانی کلی بهداشت که عبارت از اجرای مسایلی غیر درمانی تکیه بر عامل رفتارپذیری انسان در جهت ایجاد عادات مطلوب و فراهم کردن شرایط مناسب محیط حیاتی است, ضرورت شناخت و بکار گیری بهداشت مدارس به عنوان یک حلقهٔ اساسی در زنجیرهٔ حرکت بهداشت و پیوسته به حلقهٔ بنیادی و مقدم آن, یعنی بهداشت زیر پنج سال و با اجرای یک سلسله خدماتی که نیازهای مهم بیولوژیکی و روانی دانش آموزان را در بر دارد, می‌تواند ادامهٔ حیات مؤثر و پیشرفت سالم کودک را تا سن بلوغ تأمین کند. از این جهت می‌بینیم که دریکی ازکمیته های یونسکو این نکته یادآوری شده است که: اولین هدف از آموش ابتدایی, بهبود رشد کودک, شکوفا نمودن استعدادهای وی و برقراری عادات بهداشتی مناسب و درست برای او می‌باشد که به منظور وصول به هدف‌های فوق, اصول زیر باید راهنما گردد:

1- تندرستی نه تنها حق مردم است و دولت باید زمینه‌های ایجاد آن را فراهم کند, بلکه از پایه‌های مسلم رشد اقتصادی اجتماعی جامعه به شمار می‌آید.

2- توجه به مسائل تندرستی باید توجهی همه جانبه باشد و بسیاری از فعالیت‌های غیر پزشکی مثل تغذیه, محیط زیست, مسکن, پوشاک و رفاه اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی را نیز در بر گیرد.

3- این نکته را باید پذیرفت که آموزش و تندرستی از هم جدایی ناپذیر بوده و برنامه‌های آموزشی وتربیتی هر چه خوب و پربارتر باشد در محیطی نا سالم و درد آلود ثمری نخواهد داشت.

ازآنجا که در حدود 3/1 جمعیت کشور را دانش آموزان تشکیل می‌دهند این رقم خود به روشنی بیانگر اهمیت موضوع می‌باشد.

در جهت آسیب پذیری افراد تحت پوشش خدمات بهداشت مدارس نیز می دانیم که مدرسه, سیستمی پیچیده و گاه اضطراب آور است که کودک را در جهت مختلف مسائل خود درگیر می‌کند. این مسائل عبارت‌اند از:

1- خارج شدن کودک از حالت وابستگی کامل به والدین.

2- هماهنگ شدن کودک با محیط تازهٔ اجتماعی و سطوح و سنین مختلف.

3- پرداختن کودک به وظایف یادگیری که برای وی نوعی مبارزهٔ ذهنی و هوشی است.

به این ترتیب مراقبت از کودک ازجهات مختلف بهداشتی می‌تواند ازعوارض اجتماعی ناشی از مسائل درهم وآسیب رسانندهٔ وی پیشگیری کرده, برآیند استعدادهای بالقوهٔ وی را به کمال نزدیک کند.

آموزش بهداشت

آموزش بهداشت در مفهوم و معنای کلی خود, روش تعلیمی است که از طریق آن می‌توان در ایجاد و بهبود عادات و رفتارمطلوب, دگرگونی یا سلب موهومات و خرافات ذهنی, تغییر سنت‌های نامعقول و بی منطق مسائل بهداشتی فرد, مفید و فزاینده ای داشت.

هدف از اجرای این برنامه آنستکه با تکیه بر دانش و ایجاد آگاهی و تاکید بر دلیل خواهی و شناخت نظام علت و معلولی جهان ذهن انسان را از آغاز نسبت به مسائل مرتبط به تأمین به حفظ سلامتی و درک مشکلات خود از طریق استدلال علمی هر چه بیشتر آشنا و آشناتر نمود. در این حرکت غالب دانشمندان معتقدند که از نقطه نظرهای مختلف سن دانش آموز, موقع ومحل مدرسه پذیراترین زمان و مناسب‌ترین مکن برای نیل به مقصود است و دلایل زیر گواه بر ادعای خود می‌دانند:

فهرست
تعریف بهداشت 2
تاریخچه بهداشت مدارس و تحولات سازمانی آن در ایران 2
ضرورت بهداشت مدارس 3
آموزش بهداشت 5
برنامه ریزی آموزش بهداشت 6
روشهای آموزش بهداشت 8
درجه بندی آموزش بهداشت در سالها و مقاطع مختلف تحصیلی 10
راهکارها و پیشنهادات 11
راهکارهای بهداشت روانی در مدارس 14
عملکرد واحد بهداشت مدارس 17
استراتژیهای بهداشت مدارس 19
اهداف آینده 20
اولویتهای کاری 20
نقش تربیتی مدارس و چالش های موجود 20
توصیه بهداشتی برای سلامت دانش آموزان 26
برنامه‌ریزی آموزش بهداشت در مدارس 28
بهداشت مدارس 30
ایمنی و بهداشت محیط مدارس 37
اصول حاکم بر بهداشت محیط 38
رعایت بهداشت محیط در مدرسه از تاثیرگذارترین مسایل بهداشتی 39
بهداشت کارکنان 44
نتیجه گیری 50
منابع 50
 


 • پس از پرداخت موفق لینک دانلود هم نمایش داده می شود هم به ایمیل ارسال می گردد
 • ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن این قسمت را خالی بگزارید
 • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خرید میتوانید با پشتیبانی تماس بگیرید گزارش تخلف

محصولات مرتبط
سوالات آزمون واقعی هر ۴ مرحله ضمن خدمت تربیت در پرتو عبادت

سوالات آزمون واقعی هر ۴ مرحله ضمن خدمت تربیت در پرتو عبادت

قیمت: 39,000 ريال کد فایل:35980
سوالات آزمون واقعی هر ۴ مرحله ضمن خدمت تربیت در پرتو عبادت   این فایل کاملترین نمونه سوالات آزمون واقعی هر ۴ مرحله ضمن خدمت تربیت در پرتو عبادت در سطح اینترنت می باشد.که شامل تمام سوالات آزمون واقعی می باشد. در راستای عمل به رسالتی که برای خودمان تعریف کرده ایم کاملترین مجموعه نمونه سوالات ضمن خدمت تربیت در پرتو عبادت ( طهارت روح شهید مطهری ) را برای دانلود همکاران از سراسر کشور آماده کرده ایم.   آزمون تربیت در پرتو...
دانلود نمونه سوالات مرحله پایانی بهداشت روانی

دانلود نمونه سوالات مرحله پایانی بهداشت روانی

قیمت: ريال کد فایل:35979
دانلود نمونه سوالات مرحله پایانی بهداشت روانی کاملترین فایل در مورد دانلود نمونه سوالات مرحله پایانی بهداشت روانی  این بسته ویژه، کامل ترین و جامع ترین بسته جهت استفاده تمامی کارمندان اموزش و پرورش و سایر ارگان های دولتی و غیر دولتی، در آزمون ضمن خدمت بهداشت روانی مرحله سوم می باشد.دانلود نمونه سوالات مرحله پایانی بهداشت روانیزیر می باشد: محتویات بسته دانلود نمونه سوالات مرحله پایانی بهداشت روانی: نمونه سوالات آزمون...
دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت ریاضی

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت ریاضی

قیمت: 39,000 ريال کد فایل:35978
دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت برنامه درس ملی و راهنمای برنامه درس ریاضی کاملترین فایل در مورد دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت برنامه درس ملی و راهنمای برنامه درس ریاضی جزوه کامل به همراه دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت برنامه درس ملی و راهنمای برنامه درس ریاضی  این بسته ویژه، کامل ترین و جامع ترین بسته جهت استفاده تمامی کارمندان اموزش و پرورش و سایر ارگان های دولتی و غیر دولتی، در آزمون ضمن خدمت درس ملی و راهنمای برنامه درس...
دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت ضمن خدمت افق تجربه

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت ضمن خدمت افق تجربه

قیمت: ريال کد فایل:35977
دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت ضمن خدمت افق تجربه برگزاری اولین دوره ضمن خدمت الکترونیکی «افق تجربه» ویژه فرهنگیان! به گزارش روابط عمومی رایادرس؛ دوره ضمن خدمت الکترونیکی افق تجربه با نظارت معاونت فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش برای تمام فرهنگیان سراسر کشور برگزار خواهد شد. این دوره ضمن خدمت الکترونیکی با بهره گیری از تجربیات فرهنگیان کشور برای اولین بار جهت آموزش تمام فرهنگیان سراسر کشور در نظر گرفته شده است. زمان ثبت...
نام ونام خانوادگي:


پست الکترونيکي:


عنوان:


پيام:


ارسال پيام به صورت شخصي
کد امنيتي:

برگزیده ها

 • 1
 • 2

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

حجم:38267KB | بازدید :3228

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فایل ورد قابل ویرایش قسمتی از متن سلولهای زایای ابتدایی (پریموردیال) تکامل با لقاح آغاز می شود. لقاح روندی است که طی آن گامت مرد( اسپرم ) و گامت زن (اووسیت) با هم یکی می...

آموزش هنر های دستی

آموزش هنر های دستی

آموزش هنر های دستی

حجم:20620KB | بازدید :2043

آموزش هنر های دستی این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فهرست کتاب جامع آموزش هنر های دستی :   •  آئینه با طرح پیچک •  آباژور با تزئین برگ‌های خشک •  آباژور با حباب‌های کاغذی برای شمع‌های شما •  آباژور...

مقاله کامل در مورد بررسی پرتره در عکاسی ایران

مقاله کامل در مورد بررسی پرتره در عکاسی ایران

مقاله کامل در مورد بررسی پرتره در عکاسی ایران

حجم:19740KB | بازدید :511

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : تاریخچه تحقیقی: عکاسی پرتره در ابتدای ورود صنعت یا هنر عکاسی به ایران به شکل کنونی که درجهان به آن پرداخته شده است نبوده، آنچه مسلم است عکاسی نه تنها در ایران بلکه در سایر نقاط جهان در ابتدا برای ثبت لحظه و نیز چهره...

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

حجم:17291KB | بازدید :1697

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS  این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فایل ورد قابل ویرایش دانلود کتاب فارسی آموزش جامع نرم افزار ArcGIS ArcGIS چیست؟ ArcGIS نرم افزاری است که اجازه ساخت یک سیستم کامل اطلاعات جغرافیایی را فراهم می کند.این نرم افزار شامل...

مقاله کامل در مورد بسته بندی

مقاله کامل در مورد بسته بندی

مقاله کامل در مورد بسته بندی

حجم:17215KB | بازدید :581

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : چکیده: فرم: یا شکل سه بعدی بسته بندی می تواند مهم ترین و به یادماندنی ترین عنصر طراحی بسته ها باشد. رنگ:دارای توانمندی، قدرت نفوذ و بیان خاص است و به وسیله ی آن می توان با مردم ارتباط برقرار کرد و نظر آنها را جلب...

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز

حجم:14476KB | بازدید :115

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز کاملترین فایل در مورد دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز جزوه کامل به همراه دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز  این بسته ویژه، کامل ترین و جامع ترین بسته جهت استفاده تمامی...

آموزش TeamViewer+فیلم

آموزش TeamViewer+فیلم

آموزش TeamViewer+فیلم

حجم:14168KB | بازدید :420

این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. |فیلم ,  آموزش نرم افزار TeamViewer 7| آموزش نرم افزار Team Viewer (تیم ویور) نرم افزار Team Viewer یک برنامه کنترل از راه دور رایانه مبتنی بر شبکه اینترنت و یا شبکه داخلی می باشد. در حالت معمول برای اتصال سیستم از راه دور...

Reference Manager راهنمای استفاده از نرم افزار+فیلم

Reference Manager راهنمای استفاده از نرم افزار+فیلم

Reference Manager راهنمای استفاده از نرم افزار+فیلم

حجم:13631KB | بازدید :789

Reference Manager راهنمای استفاده از نرم افزار این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. مدیریت پیشینه ها و مراجع مورد استفاده در یک تحقیق، همواره برای پژوهشگران امرمشکل و وقت گیری بوده است، زیرا یک محقق برای یافتن این مراجع، نیازمند جستجو در طیف وسیعی از...