منو
  1. آخرین فایل ها
  2. پرفروشترین فایل ها
  3. پربازدیدترین فایل ها
مقاله پرسش مهر ۹۹-۹۸؛ آیا محیط مدرسه شاد است

مقاله پرسش مهر ۹۹-۹۸؛ آیا محیط مدرسه شاد است

نمونه سوالات آزمون اصلح مهارت آموزان ماده ۲۸

نمونه سوالات آزمون اصلح مهارت آموزان ماده ۲۸

سوالات ضمن خدمت مدیریت در اندیشه اسلامی

سوالات ضمن خدمت مدیریت در اندیشه اسلامی

سوالات ضمن خدمت شناسایی و هدایت استعدادهای برتر

سوالات ضمن خدمت شناسایی و هدایت استعدادهای برتر

دانلود  مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

چگونه يك پروپوزال بنويسيم؟

چگونه يك پروپوزال بنويسيم؟

دانلود جزوه تصميم گيري چند معياره

دانلود جزوه تصميم گيري چند معياره

دانلود  مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود کتاب جامع مدیریت بازاریابی

دانلود کتاب جامع مدیریت بازاریابی

گروه محصول -> هنر ، بازیگری و گرافیک

مقاله کامل در مورد قلمزنیقیمت: ۶۹۰۰۰ریال     تعداد صفحات: 67     کد محصول :4183      حجم فایل:403,91 KB      نوع فایل :rarفایل ورد قابل ویرایش

توضیحی مختصر از متن فایل  :

مقدمه

سرزمین پهناور ایران پیوسته خواستگاه خلق هنرهای ناب،اصیل و معنوی در عین حال متناسب با زندگی مردم و آداب و رسوم جوامع و اقوام خود بوده است.قلمزنی و کاربرد فلزات طبق مستندات تاریخی موجود و مسبوق به بیش از هزار سال قبل از میلاد می باشد.آثار بجا مانده در هردوره و اعصار گوناگون خود نمایانگر حرکتی متداوم و لاینقطعی است که علاوه بر نمادهای عینی و مادی که در قالب ظروف،جام ها و…قلمزده شده به وجود آمده نماینگر فضای روح بخش و معنوی است که ریشه در باورها و اعتقادات حاکم بر دورۀ خود داشته است و نهایتا موجب بروز پدیده های قدسی و یا هنرهای معنوی و مبدأگرا گردیده است.قلمزنی و هنرهای دیگر از این دست تنها فعالیت انسان مسلط و یا صنعتگر و ابزارساز در به کار بردن قلم و چکش بر روی قطعه یا ظرف فلزی نیست بلکه بر گرفته از شوق و دیگر وجوح تمایز انسانی در بکارگیری تعمق و تعمل وی می باشد. انسانی باهوش و زیرک که با جوهرذکاوت دست به مکاشفه ای عمیق در طبیعت و مخلوقات می زند و به تکاپویی بر می خیزد که موجب بروز و تبلور حرکتی انفعالی خودآگاه به نام خلق اثر هنری که آمیخته ای از شعف ناخودآگاه فطری در بطن و ابزار و ادوات و مواد و مصالح در جهان مادی است می گردد.

هنر قلمزنی عبارت است از تزئین و کندن نقوش بر روی اشیا فلزی به ویژه مس،طلا،برنج و یل به عبارت دیگر ایجاد خطوط و نقوش به وسیلۀ قلم با ضربۀ چکش بر  روی اجسام فلزی. مس به سبب نرمی و شکل پذیری که دارد،در هنر قلمزنی متداول تر از سایر فلزان است.از سوی دیگر به اعتقاد باستان شناسان و مورخان هنر،مس،نخستین فلزی است که در هنر فلز کاری و قلمزنی مورد توجه انسان قرار گرفت.هنر قلمزنی یکی از رشنه های هنرهای سنتی ایران است که می توان ن رآ در دسته بندی،در ردۀ هنرهای صناعی و در گروه فلزکاری قرار داد.قلمزنی هنری والا و ارزشمند در فرهنگ سنتی و هنرهی معنوی ایرانیان است و از جایگاه ویژه ای برخوردار است،که به کمک ذوق و اندیشه هنرمند ایرانی با تأثیر از آداب،سنن،فرهنگ و مذهب،در بیان آرا و عقاید ایرانیان به زیباترین شئ فلزی نقش بسته و در درازنای تاریخ رویدادها و تحولات گوناگون پشته سر گذاشته و ماندگاری آن را به نسل های بعد منتقل کرده است.

هنر قلمزنی روی فلز از آن رو بیشتر مورد توجه هنرمندان است که از دوام و بقای بیشتری نسبت به سایر اشیا برخوردار است. نقش مایه‌ها و نمادهای نقوش در ادوار تاریخی و فرهنگی گوناگون بر اساس دگرگونی های عقیدتی و فرهنگی متفاوت اند و تحت تاثیر و تاثیرات شرایط اجتماعی تغییر می کند و سیر تحول را به دنبال خود دارند.

 

 پیشینه هنر قلمزنی در ایران

پیشینه قلمزنی به زمان سکاها یا سیت‌ها نسبت داده می‌شود که نژاد آریایی داشتند دوره پیش از تاریخ پیشینه این هنر در ایران، تاریخ روشنی ندارد و از اثر مستندی که بیانگر نخستین مکان یا نخستین شیء باشد که بر روی آن قلمزنی، چکش کاری و یا حکاکی شده‌است، اطلاع دقیقی در دست نیست.کاربرد فلز، به ویژه مس در ایران و خاور نزدیک به چند هزار سال پیش از میلاد می‌رسد (لک پور، ۱۳۷۵، ص۷).در اواخر هزاره دوم و اوایل هزاره اول پیش از میلاد هنر و صنعت فلزکاری در نقاط گوناگون ایران به ویژه در شمال و شمال غرب و حاشیه جنوبی دریای مازندران شکوفایی داشته‌است. از آثار مهم به دست آمده در این دوره جام طلای حسنلو است که در۱۳۳۵ ه.ش کشف شد و دارای نقوش برجسته چون خدایان سوار بر گردونه یا ارابه‌ است.در هزاره اول پیش از میلاد فلزکاری و قلمزنی در ایران از رونق و اعتبار ویژه‌ای برخوردار بوده‌است و آثار با ارزشی از آن دوران بر جای مانده که از جمله آن‌ها جام‌های طلای مارلیک است.

 

هنر قلمزنی در دوره اسلامی

در قرون اولیه اسلامی، اعراب که مسلّماً خود هنری نداشتند، هنر قلمزنی دوره ساسانی را مورد تقلید قرار داده و در سده‌های بعد در اثر علاقهٔ هنرمندان ایرانی به مذهب و گرایش آنان به اسلام، با تأثیرپذیری از آرا و عقاید اسلام، در خلق آثار فلزی پیدا کردند و کم کم نقوش بی نظیر و طرح‌های بومی و اسطوره‌ای ایرانی جای خود را به خطوط کوفی و آیات و احادیث داد. در دورهٔ سامانیان هنر قلمزنی در اثر تبادلات تجاری به سایر ممالک اسلامی راه یافت. اشیای قلمزنی شده دوران دیلمیان در موزه‌های ایران از جمله آثار معروف این دوره‌است. از سده‌های اولیه تا قرون سوم و چهارم قمری اشیای فلزی در ایران به سبک زمان ساسانی ساخته می‌شد. مکتب قلمزنی خراسان در سدهٔ چهارم قمری شکل گرفت و در دورهٔ سلجوقی به اوج کمال خود رسید.

هنر قلمزنی در دورهٔ سلجوقی

سلجوقیان در اوایل سدهٔ پنجم قمری (۴۲۹) از ترکستان به ماوراءالنّهر آمدند و سکونت گزیدند و سپس خراسان را متصرّف شدند. با علاقه‌ای که حکام سلجوقی به هنر داشتند، هنر قلمزنی همچون سایر رشته‌های هنری حمایت شد و گسترش چشم گیری یافت.ایجاد نقوش گیست باف شامل نوارهایی در تزیینات ظروف به شیوه و سبک بسیار زیبا متداول شد. در این دوران ترصیع فلزات به صورت مفتول‌های طلا، مس و نقره و یا ترصیع ظروف مفرغی با مفتول مس رایج شد. از کارهای بسیار زیبا در این دوره مشبک کاری روی فلز است.هنر قلمزنی خراسان که در قرن پنجم و ششم قمری، هم‌زمان با حکومت سلجوقی در شرق به ویژه خراسان و ماوراءالنّهر رواج یافته بود، پس از حملخ مغول به دلیل ویران شدن بسیاری از مراکز هنری این منطقه و مهاجرت هنرمندان به غرب و میان رودان، در آن نواحی تداوم یافت. هنر فلزکاری خراسان از شرق شروع شد و در غرب رشد و گسترش یافت (روح فر، ۱۳۷۸، ص۸۰).

 

هنر قلمزنی

هنرهای‌ سنتی‌ ایران‌ ، هنرهای‌ اصیل‌ مردمی‌ هستند . هنرهایی‌ که‌ از فطرت‌ پاک‌ مردم‌ نشأت‌ می‌ گیرند.این‌ هنرها از دیرباز در تمامی‌ شئون‌ زندگی‌ مردم‌ رسوخ‌ کرده‌ و به‌ صورت‌ جزئی‌ تفکیک‌ ناپذیر درآمده‌اند. رحل‌ قرآن‌ ، منبر مسجد ،تنگ‌ گلاب‌ و فرشی‌ که‌ به‌ عنوان‌ زیرانداز به‌ کار می‌ رود، همه‌ و همه‌ نشان‌ از پیوند همیشگی‌ هنر و آیین‌ ،آداب‌ و زندگی‌ مردم‌ دارد.

طوفان‌ حوادث‌ دوران‌ ،نتوانسته‌ صخرة‌ پر صلابت‌ هنر ایران‌ را فرسایش‌ و تغییر دهد.هنر گذشتة‌ ایران‌ ، بسان‌ صدفی‌ است‌ که‌ موج‌ بلند و شکوفای‌ اسلام‌ ،آن‌ را صیقل‌ داده‌ وبه‌ گوهری‌ ناب‌ تبدیل‌ کرده‌ و به‌ ساحل‌ سرزمینهای‌ مختلف‌ افکنده‌ است‌ . شاید اغراق‌ نباشد اگر بگوییم‌ ،بررسی‌ و شناخت‌ هنرهای‌ سنتی‌ ایران‌ ، مقدمه‌ای‌ بر شناخت‌ هنر جهان‌ می‌ باشد .

این‌ هنرها، ازگذشته‌ دور تاکنون‌ ، بدون‌ تغییرات‌ زیاد، باقی‌ مانده‌اند و اگر به‌ آنها توجه‌ نشود رفته‌ رفته‌ به‌ بوتة‌ فراموشی‌ سپرده‌ خواهند شد. از اینرو ، سعی‌ بر آن‌ بوده‌ ، تا گامی‌ هر چند لرزان‌ در جهت‌ شناساندن‌ هنرهای‌ سنتی‌ ایران‌ ونحوة‌ اجرای‌ آنها برداشته‌ شود.سابقه‌ تاریخی‌ قلمزنی‌ هنر قلمزنی‌ سابقه‌ای‌ بس‌ طولانی‌ و تاریخی‌ دارد. دلیل‌ این‌ ادعا؛اشیایی‌ است‌ که‌ مربوط‌ به‌ هزاران‌ سال‌ پیش‌ می‌ باشند . پایداری‌ فلز در شرایط‌ مختلف‌ باعث‌ حفظ‌ مدارک‌ پیشینة‌ قلمزنی‌ شده‌ است‌ .سابقة‌ تاریخی‌ این‌ هنر به‌ «سیت‌ »ها یا «سکا»ها باز می‌گردد.سیتها در حدود پنج‌ تا هفت‌ هزار سال‌ پیش‌ در قفقاز یا جنوب‌ روسیة‌ فعلی‌ زندگی‌ می‌کرده‌اند .آنها به‌ احتمال‌ زیاد از نژاد آریایی‌ بوده‌اند .این‌ قوم‌ در هنر قلمزنی‌ به‌ بالاترین‌ درجه‌ از پیشرفت‌ و ابداع‌ رسیده‌ بود.مواد و مصالحی‌ که‌ آنان‌ بکار می‌بردند عمدتا”از طلا، نقره‌ و برنز تشکیل‌ می‌ شد. درمیان‌ شاهکارهای‌ سیتها می‌توان‌ از طرحی‌ نام‌ برد که‌ نشان‌ دهندة‌ دقت‌ و ظرافت‌ در کار آنهاست‌ و آن‌ پرداخت‌ تصاویر شخصی‌ می‌باشد که‌ با انبر مشغول‌ کشیدن‌ دندان‌ پیرمردی‌ است‌ .در خطوط‌ چهرة‌ پیرمرد حالت‌ درد بخوبی‌ نمایان‌ است‌.شگفت‌ آنکه‌ این‌ طرح‌ قلمزنی‌ بر روی‌ سطحی‌ به‌ اندازة‌ یک‌ بند انگشت‌ اجراشده‌ است‌ .ازنمونة‌ بارز دیگری‌ نیز می‌ توان‌ نام‌ برد که‌ عبارت‌ است‌ از سینه‌ ریزی‌ که‌ روی‌ سطح‌ هر سکة‌ آن‌ ،یک‌ صحنه‌ از زندگی‌ ،به‌ معنای‌ دقیق‌ نقش‌ شده‌ ،مثلا”زنی‌ که‌ مشغول‌ دوشیدن‌ گوسفنداست‌.

فهرست

 

مقدمه 1
پیشینه هنر قلمزنی در ایران 3
هنر قلمزنی در دورهٔ سلجوقی 4
هنر قلمزنی 5
تكنيكها 8
قلمزنی 16
● قلمزنی‌ مس‌ و برنج‌‌ 16
● نحوه تولید 18
آلیاژو فلزات 20
فلزات و ابزار و مواد مورد استفاده در هنر قلمزنی 21
آلیاژ و فلزات 22
.شیوه ساخت ظروف مورد استفاده در هنر قلمزنی 22
انواع قلم 23
انواع قلم هایی که در قلمزنی استفاده می شون 23
قیر و روش تهیه آن برای هنر قلمزنی 26
روش اجرای هنر قلمزنی 27
1. شیوه قیر ریزی ظروف یا بوم های قلمزنی 27
2. شیوه های انتقال طرح 28
شیوه استفاده از کاغذ کُپی 28
شیوه چسباندن اصل طرح روی بوم فلزی 29
3. شیوه در دست گرفتن چکش 29
4. شیوه در دست گرفتن ق لم 30
5. سبک های هنر قلمزنی 30
6.جدا کردن بوم فلزی از قیر یا قیربرداری 31
7. پرداخت کردن 32
استادان هنر قلمزنی 33
سوالات هنر قلمزنی 34
سنگتراشی 37
وسايل و ابزار قلم زني 38
كارگاه قلم زني سازمان ميراث فرهنگي كشور 39
قلمزنی در اصفهان 41
سخن پایانی 45
منابع و مآخذ 46

برچسب ها:آموزش قلمزنی در تهران    آموزش قلمزنی روی مس    پایان نامه قلمزنی    تحقیق در مورد قلمزنی    تحقیق در مورد هنر قلمزنی    تحقیق درباره قلمزنی    طرح برای قلمزنی    طرح های قلمزنی    مقالات قلمزنی    مقاله در مورد قلمزنی    مقاله قلمزنی    مقاله قلمزنی و شیوه ها و مراحل    آشنایی با هنر قلم زنی    آموزش هنر قلم زنی    تحقیق در مورد قلمزنی    تحقیق در مورد هنر قلمزنی    تحقیق درباره قلمزنی    کتاب هنر قلم زنی    مقالات قلمزنی    مقاله در مورد قلم زنی    مقاله در مورد قلمزنی    مقاله قلمزنی    هنر قلم زنی    هنر قلم زنی چیست    هنر قلمزني روي فلز    هنر قلمزنی    هنر قلمزنی در اصفهان    هنر قلمزنی در ایران  پروژه دانشجویی   تحقیق در مورد قلمزنی   خرید مقاله   دانلود پروژه   دانلود مقاله   دانلود مقاله در مورد قلمزنی   دانلود مقاله فارسی   دانلود مقاله قلمزنی   سایت مقاله   مقاله در مورد قلمزنی  پیشینه هنر قلمزنی در ایران   تحقيق قلمزني   تحقیق در مورد قلمزنی   دانلود تحقيق قلمزني   روش اجرای هنر قلمزنی   قلمزني   قلمزنی در اصفهان   قلمزنی‌ مس‌ و برنج‌‌   مقاله در مورد قلمزنی   مقاله قلمزني   هنر قلمزنی   هنر قلمزنی در دوره اسلامی   هنر قلمزنی در دورهٔ سلجوقی   وسايل و ابزار قلم زني  پیشینه هنر قلمزنی در ایران   تحقيق قلمزني   تحقیق در مورد قلمزنی   دانلود تحقيق قلمزني   روش اجرای هنر قلمزنی   قلمزني   قلمزنی در اصفهان   قلمزنی‌ مس‌ و برنج‌‌   مقاله در مورد قلمزنی   مقاله قلمزني   هنر قلمزنی   هنر قلمزنی در دوره اسلامی   هنر قلمزنی در دورهٔ سلجوقی   وسايل و ابزار قلم زني  قلمزنی  قلمزنی اصفهان  قلمزنی به انگلیسی  قلمزنی روی فلز  قلمزنی روی چوب  قلمزنی در اصفهان  قلمزنی روی چرم  قلمزنی روی نقره  قلمزنی روی انگشتر  قلمزنی تبریز  قلمزني اصفهان  اموزش قلمزنی اصفهان  استادان قلم زنی اصفهان  اساتید قلم زنی اصفهان  سینی قلم زنی اصفهان  صنایع دستی قلمزنی اصفهان  قلمزن اصفهان  هنر قلمزنی اصفهان  واژه قلمزنی به انگلیسی  قلمزني روي فلز  آموزش قلمزنی روی فلز  قلمزني روي چوب  آموزش قلمزنی روی چوب  طرح قلمزنی روی چوب  قلمزني در اصفهان  هنر قلمزنی در اصفهان  آموزش قلمزنی در اصفهان  قلم زنی اصفهان  تاریخچه قلمزنی در اصفهان  آموزشگاه قلمزنی در اصفهان  آموزش قلمزنی روی چرم  ابزار قلمزنی روی چرم  حکاکی و قلمزنی روی چرم  آموزش قلمزنی روی انگشتر  قلمزنی روی رکاب انگشتر  قلمزنی سبک تبریز  طرح قلمزنی تبریز  قلمزنی به سبک تبریز  
محصولات مرتبط
دانلود نمونه پروپوزال رشته هنر

دانلود نمونه پروپوزال رشته هنر

قیمت: 99,000 ريال کد فایل:35872
دانلود نمونه پروپوزال رشته هنر فرمت فایل ورد و قابل ویرایش تعداد صفحات مندرج در توضیحات فایل دانلود بهترین  نمونه پروپوزال رشته هنر نمونهنمونه پروپوزال رشته هنر توضیحی مختصر از دانلود نمونه پروپوزال رشته هنر : پروپوزال يا طرح تحقيق، پیش روی شما(دانلود نمونه پروپوزال رشته هنر ) صرفا جنبه آموزشی دارد . در پروپوزال، شما به معرفي موضوعي كه براي پايان نامه خود انتخاب كرده ايد، توضيح اهميت آن موضوع، ذكر...
پاورپوینت صنایع فرهنگی

پاورپوینت صنایع فرهنگی

قیمت: 69,000 ريال کد فایل:27095
این پاورپوینت شامل45 اسلاید  می باشد. این محصول هم اکنون با پرداخت تنها 6900 تومان قابل دانلود خواهد...
پاورپوینت چگونگی رشد هنر در تمدن اسلامی و تأثیر آن بر تمدن غ

پاورپوینت چگونگی رشد هنر در تمدن اسلامی و تأثیر آن بر تمدن غ

قیمت: 69,000 ريال کد فایل:27092
پاورپوینت چگونگی رشد هنر در تمدن اسلامی و تأثیر آن بر تمدن غربی   این پاورپوینت شامل23 اسلاید  می باشد. این محصول هم اکنون با پرداخت تنها 6900 تومان قابل دانلود خواهد...
مقاله پيدايش عکاسي در جهان

مقاله پيدايش عکاسي در جهان

قیمت: 49,000 ريال کد فایل:26538
فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : پيدايش عکاسي در جهان اواخر قرن 18 و اوايل قرن 19 پديده هاي متعدد علمي به جهانيان معرفي شد از جمله کشتي بخار، گاز روشناييف تلگراف، راه آهن و عکاسي . عکاسي در اروپا متولد شد و در آمريکا به تکامل رسيد ژوزف نيسفورني پئس پس از مدتها تلاش و تحقيق توانست در سال 1822 اولين عکس دنيا را به ثبت رساند. ني ئپس اين عکس را در دهکده اي به نام لودو وارن تهيه کرد. در قرن يازدهم حسن ابن هيثم (دانشمند مسلمان...
نام ونام خانوادگي:


پست الکترونيکي:


عنوان:


پيام:


ارسال پيام به صورت شخصي
کد امنيتي:

برگزیده ها

  • 1
  • 2

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

حجم:38267KB | بازدید :4520

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فایل ورد قابل ویرایش قسمتی از متن سلولهای زایای ابتدایی (پریموردیال) تکامل با لقاح آغاز می شود. لقاح روندی است که طی آن گامت مرد( اسپرم ) و گامت زن (اووسیت) با هم یکی می...

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس

حجم:25031KB | بازدید :2379

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس با فرمت ورد و قابل ویرایش و پی دی اف و آپدیت روزانه منابع آزمون و سوالات پرتکرار قبولی ۱۰۰درصد را ما تضمین میکنیم. کاملترین فایل در مورد دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس   جزوه کامل...

آموزش هنر های دستی

آموزش هنر های دستی

آموزش هنر های دستی

حجم:20620KB | بازدید :3011

آموزش هنر های دستی این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فهرست کتاب جامع آموزش هنر های دستی :   •  آئینه با طرح پیچک •  آباژور با تزئین برگ‌های خشک •  آباژور با حباب‌های کاغذی برای شمع‌های شما •  آباژور...

مقاله کامل در مورد بررسی پرتره در عکاسی ایران

مقاله کامل در مورد  بررسی پرتره در عکاسی ایران

مقاله کامل در مورد بررسی پرتره در عکاسی ایران

حجم:19740KB | بازدید :1049

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : تاریخچه تحقیقی: عکاسی پرتره در ابتدای ورود صنعت یا هنر عکاسی به ایران به شکل کنونی که درجهان به آن پرداخته شده است نبوده، آنچه مسلم است عکاسی نه تنها در ایران بلکه در سایر نقاط جهان در ابتدا برای ثبت لحظه و نیز چهره...

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

حجم:17291KB | بازدید :2541

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS  این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فایل ورد قابل ویرایش دانلود کتاب فارسی آموزش جامع نرم افزار ArcGIS ArcGIS چیست؟ ArcGIS نرم افزاری است که اجازه ساخت یک سیستم کامل اطلاعات جغرافیایی را فراهم می کند.این نرم افزار شامل...

مقاله کامل در مورد بسته بندی

مقاله کامل در مورد بسته بندی

مقاله کامل در مورد بسته بندی

حجم:17215KB | بازدید :1046

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : چکیده: فرم: یا شکل سه بعدی بسته بندی می تواند مهم ترین و به یادماندنی ترین عنصر طراحی بسته ها باشد. رنگ:دارای توانمندی، قدرت نفوذ و بیان خاص است و به وسیله ی آن می توان با مردم ارتباط برقرار کرد و نظر آنها را جلب...

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز

حجم:14476KB | بازدید :1100

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز کاملترین فایل در مورد دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز جزوه کامل به همراه دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز  این بسته ویژه، کامل ترین و جامع ترین بسته جهت استفاده تمامی...

آموزش TeamViewer+فیلم

آموزش TeamViewer+فیلم

آموزش TeamViewer+فیلم

حجم:14168KB | بازدید :943

این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. |فیلم ,  آموزش نرم افزار TeamViewer 7| آموزش نرم افزار Team Viewer (تیم ویور) نرم افزار Team Viewer یک برنامه کنترل از راه دور رایانه مبتنی بر شبکه اینترنت و یا شبکه داخلی می باشد. در حالت معمول برای اتصال سیستم از راه دور...