منو
 1. آخرین فایل ها
 2. پرفروشترین فایل ها
 3. پربازدیدترین فایل ها
دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت تفکر انتقادی

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت تفکر انتقادی

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت اخلاق حرفه ای

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت اخلاق حرفه ای

آزمون ضمن خدمت تربیت در پرتو عبادت-فرهنگیان

آزمون ضمن خدمت تربیت در پرتو عبادت-فرهنگیان

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آمادگی دفاعی

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آمادگی دفاعی

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

چگونه يك پروپوزال بنويسيم؟

چگونه يك پروپوزال بنويسيم؟

دانلود جزوه تصميم گيري چند معياره

دانلود جزوه تصميم گيري چند معياره

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود کتاب جامع مدیریت بازاریابی

دانلود کتاب جامع مدیریت بازاریابی

گروه محصول -> -> آموزش ابتدایی

مقاله شناسائی راه‌های بهبود مدیریت آموزشگاهی و توانمندسازی مقیمت: ۴۹۰۰۰ریال     تعداد صفحات: 100     کد محصول :5660      حجم فایل:99,59 KB      نوع فایل :rarفایل ورد قابل ویرایش

توضیحی مختصر از متن فایل  :

چکیده :

   هدف از این مقاله شناسائی راه های بهبود مدیریت آموزشگاهی و توانمندسازی مدیران در سطح مدارس انجام می گیرد یا به عبارت دیگر می‌خواهیم بدانیم که مدیریت باید واجد چه شرایطی باشد تا در فرآیند آموزشی از بالاترین کارآئی و اثربخشی لازم برخوردار باشد. در این مقاله راهکارهای بهبود و توانمندی مدیریت آموزشی بررسی و پیشنهاد می‌شود.

مقدمه :

   در جهان امروز گسترش علم و فناوری تمام فعالیت های اجتماعی را تحت تاثیر قرار داده است. از مشخصات بارز این عصر، که آن را عصر فراصنعتی نامیده‌اند، جایگزین شدن دانایی، پژوهش و سرمایه انسانی با عوامل دیگر تولید است. در نتیجه همه سازمانها در پی آن می‌باشند که با استفاده از انسانی‌ترین، کارآمدترین و انعطاف‌پذیرترین شیوه‌ها برای بقای خود تلاش کنند. در این میان نیروی انسانی ماهر و کارآزموده با ارزش‌ترین ثروت هر کشور و مهم‌ترین شاخص‌های برتری یک سازمان نسبت به سازمان‌های دیگر است.

   نظام آموزش و پرورش از این امر مستثنی نیست همانطوریکه می‌دانیم بهبود آموزش و پرورش بدون مدیریت صحیح، درست و توانمند امکان‌پذیر نیست. بهبود شرایط کار، افزایش رضایت و ایمنی خاطر کارکنان و هماهنگ ساختن تلاش‌ها در شکل‌دهی به امکانات و منابع موجود جهت تحقق اهداف و در نتیجه تقویت روحیه کارکنان و آمادگی برای شکوفایی، خلاقیت و نوآوری استعدادهای بالقوه دانش‌آموزان از جمله وظایف مدیران مدارس است(محمدرضا برنجی)

در این مقاله شاخص‌ها، و مولفه‌ها و راههای موثر در فرآیند بهبود مدیریت آموزشگاهی و توانمندی آنها شناخت  را و بکار بست.

مسأله:

با توجه به مطالعات نظری و توجه به وظایف مدیران مدارس بعضاً مشکلات و موانع در فرآیند آموزشی قابل مشاهده است که از جمله کمرنگ بودن روابط دوستانه بین مدیران و کارکنان، عدم تخصص بعضی از مدیران مدارس، کاهش انگیزه در میان مدیران، عدم توجه به مبانی روانشناسی و جامعه‌شناسی و علوم ارتباطات الگوهای فعال تدریس و پژوهش از جمله مسئله‌های مقاله است.

اهداف :

آیا مدیران آموزشی و مدارس در حوزه آموزش و پرورش آیا از آگاهی و بینش لازم برخوردارند. و همچنین از تجریه و سابقه آموزشی بهره‌مند هستند و می‌توانند زمینه‌ساز خلاقیت و نوآوری در میان دانش‌آموزان و معلمان باشند و دارای چهارچوب نظری و تئوریکی لازم در حوزه مدیریت می‌باشند؟

مبانی نظری،  تئوری های مدیریت

الف)تئوری های کلاسیک

1)مدیریت علمی :

بانی مدیریت علمی تیلور است بر فلسفه بازده کار بیشتر از قدرت بدنی استوار بوده و در آن سرعت زیادتر در کار و بازده بیشتر موردنظر است. فلسفه این تئوری فلسفه ایست مادی و دنیوی، معنوی بودن کار انسان را تا حدود زیادی نادیده گرفته است. ایدئولوژی پیروان تئوری مدیریت علمی بر اساس انگیزه‌های خودآگاه می‌باشد و جنبه‌های بازدهی کار فرد را تنها به داشتن قدرت بدنی و همچنین سرعت زیادتر و زمان کوتاهتر با در نظر گرفتن نیازهای مادی که انسان ترس و هراس از گرسنگی دارد بوجود آمده است. فلسفه مدیریت تئوری مدیریت علمی برای برطرف ساختن نیازهای مادی، انسان را بر آن می‌دارد که تلاش بیشتر برای سود و منفعت زیاد بنماید. در این تئوری جنبه‌های معنوی پاداش بجنبه‌های مادی گرایش پیدا نموده و بازده فکری و عقلی و بدنی انسان را با همان اندازه از شیئی و یا ماشینی که انتظار دارند می‌سنجند و آنوقت پاداش و مزدی دهند.

2)نظریه اداری :

دومین جزء از تئوری‌های کلاسیک سازمان و مدیریت بشمار می‌رود از میان مدیران صنعتی و صاحب منصبان دولتی و اداری که سعی کرده‌اند تجربه‌های خود را کمابیش با بینش و آگاهی توصیف کنند، هنری فایول فرانسوی شهرت یافته و تحلیل او از فعالیت سازمانها و فراگرد مدیریت تأثیر پایدار در قلمرو فکری مدیریت بر جا گذاشته است.

3)نظریه بوروکراسی :‌

اوایل قرن بیستم دنیای صنعتی شاهد پیدائی و توسعه سازمانها و موسسات بزرگ و پیچیده بود. به موازات توسعه سازمانهای صنعتی موسسات دولتی و بازرگانی نیز روز به روز بزرگتر و پیچیده‌تر می‌شوند. نظام اداری برخاسته از این تحول و توسعه، نظامی است که به بوروکراسی(دیوان سالاری) معروف است و ماکس وبر، جامعه‌شناس آلمانی، اولین نظریه‌پردازی است که عمیقاً به مطالعه آن همت گماشت. بوروکراسی، نظام اداری با سازمان بزرگ و گسترده است که با عده کثیری ارباب و رجوع سروکار دارد.

تاثیر مدیریت علمی بر مدیریت آموزشی :

   نهضت مدیریت علمی و اصولی که تبلیغ می‌کرد، در اوایل قرن، علاوه بر موسسات صنعتی و کارخانه‌ها، در نظامهای آموزشی کشور ایالات متحده موثر واقع شده‌اند. دوره‌ای از تاریخ مدیریت آموزش و پرورش آن کشور به نام عصر پرستش کارآئی معروف است، که طی آن، هواداران مدیریت علمی در نظامهای آموزشی، به کاربرد اصول آن همت گماشتند. بطور کلی، نهضت مدیریت علمی اگر قرار بود که اصول و قواعدی برای مدیریت آموزشی توصیه نماید طبعاً در درجه اول بر فعالیتهای سطح عملیاتی نظام آموزشی، یعنی کلاس درس و مدرسه تمرکز می‌کرد. آنگاه در این سطح، توصیه می‌کرد که از روشهای علمی به منظور تعیین استانداردهای مطلوب تولید (بازده آموزش و پرورش). شیوه‌های ویژه تولید، شایستگی و صلاحیت تولیدکنندگان (معلمان) و تربیت و نگهداری آنها استفاده به عمل آید و دستورالعمل‌های دقیق راجع به کار یا وظایفی که باید انجام شود، استانداردهایی که باید تحقق یابند، روشهائی که باید به کار برده شوند و ابزارها و ادواتی که باید مورد استفاده قرار گیرند فراهم گردد. بنابراین وظیفه مربی یا معلم منحصر می‌شد به اینکه با استفاده از روشها، فنون و مواد استاندارد فقط نتایج استاندارد تولید نماید.

تاثیر مدیریت اداری بر مدیریت آموزشی :

کاربرد مدیریت اداری جهان شمول بوده و در نتیجه، سازمانهای آموزشی نیز در همه کشورها، از اصول و قواعد آن عمیقاً اثر پذیرفته‌اند. جوانب رسمی سازمان نظام آموزشی نظیر اهداف، خط‌مشی، سلسله مراتب، اختیار، تمرکز، عدم تمرکز و . . . عمدتاً به مفاهیم یا اصول نظریه فوق اشاره دارند. در زمینه مدیریت نیز توصیه و تجویز اصول به منظور اداره نظام یا مدرسه یا کلاس داری، تاثیر رهنمودهای تجویزی فایول و پیروانش را بخاطر می‌آورد.

تاثیر بوروکراسی در آموزش و پرورش :

ب)تئوری نئوکلاسیک (نهضت روابط انسانی) :

فهرست:
بررسی راه های بهبود مدیریت آموزشگاهی و توانمندسازی مدیران مدارس 2
چکیده 2
مقدمه 2
مسأله 3
اهداف 3
تاثیر مدیریت علمی بر مدیریت آموزشی : 6
3) مدیریت مشارکتی : 9
بربحشنامه 46
شورای دانش آموزی : 50
قاطعیت مدیریت آموزشگاهی 58
طرح تشکیل شورای کلاسی 64
برنامه ریزی توسط مدیر آموزشگاه 70
اصول مديريت ژاپني 72
9 گام به سوی اخراج 73
اصل احترام در مدیریت 74
شوراها و انجمن ها ی مدرسه 78
برنامه ریزی برای نماز جماعت مدرسه 80
شورای 82
طرح تشکیل شورای کلاسی 89
روان شناسی رنگ 91
جمع‌بندی و نتیجه‌گیری 96
فهرست منابع 99
 
 
 
 
 


 • پس از پرداخت موفق لینک دانلود هم نمایش داده می شود هم به ایمیل ارسال می گردد
 • ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن این قسمت را خالی بگزارید
 • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خرید میتوانید با پشتیبانی تماس بگیرید گزارش تخلف

برچسب ها: اختیارات وشرح وظایف مدیران مدارس متوسطه    به وجود آوردن شرایط راحت و جذاب در محیط کار    پیشنهادات راهبردی برای مدیران    دانلود گزارش تخصصی متوسطه دوم    شرح وظایف مدیر دبیرستان    شیوه مدیریت مدارس    گزارش تخصصی مدیر دبیرستان    گزارش تخصصی مدیر متوسطه دوم    گزارش عملکرد مدیر دبیرستان    گزارش کار مدیر دبیرستان    مدیر دبیرستان    مدیر متوسطه دوم    مدیریت برخورد    مقاله شناسائی راه‌های بهبود مدیریت آموزشگاهی و توانمندسازی مدیران در سطح مدارس  گزارش تخصصی مدیر مدرسه  گزارش تخصصي مدير مدرسه  گزارش تخصصی مدیر مدرسه ابتدایی  گزارش تخصصی مدیر مدرسه راهنمایی  گزارش تخصصی مدیران مدارس  گزارش تخصصی مدیریت مدارس  گزارش تخصصی مدیریت مدرسه  گزارش تخصصی مدیران مدرسه  گزارش تخصصی مدیران مدارس ابتدایی  گزارش تخصصی مدیران مدارس متوسطه  گزارش تخصصی مدیران  گزارش تخصصی مدیران ابتدایی  گزارش تخصصی مدیران دبیرستان  گزارش تخصصی مدیران آموزش وپرورش  گزارش تخصصی مدیران راهنمایی  گزارش تخصصی مدیران مدارس متوسطه اول  گزارش تخصصی مدیران مدارس رایگان  گزارش تخصصی مدیران مدارس متوسطه دوم  گزارش تخصصی مدیران مدارس استثنایی  گزارش تخصصی مدیران مدارس شبانه روزی  گزارش تخصصی مدیران مدارس ابتدایی رایگان  گزارش تخصصی مدیریت  گزارش تخصصی مدیریت خانواده  گزارش تخصصی مدیریت دبیرستان  گزارش تخصصی مدیریت دبستان  گزارش تخصصی مدیریت ابتدایی  گزارش تخصصی مدیریت مدارس ابتدایی  گزارش تخصصی مدیریت مدارس متوسطه اول  گزارش تخصصی مدیریت کلاس  گزارش تخصصی مدیریت آموزشگاه  گزارش تخصصی مدیریت متوسطه دوم  گزارش تخصصی مدیر  گزارش تخصصی مدیران ابتدایی رایگان  گزارش تخصصی مدیر ابتدایی  تدوین گزارش تخصصی مدیران ابتدایی  نمونه گزارش تخصصی مدیران مدارس ابتدایی  نمونه گزارش تخصصی مدیران مدارس  گزارش کار تخصصی مدیران مدارس  گزارش تخصصی مدیر دبیرستان  تدوین گزارش تخصصی مدیران مدارس  ارتقا مدیریت آموزشگاهی  ارتقا کیفیت مدیریت آموزشگاهی  ارتقاء مدیریت آموزشگاهی  ارتقاء کیفیت مدیریت آموزشگاهی  راهکارهای ارتقاء مدیریت آموزشگاهی  ارتقا مدیریت  ارتقا مدیریت دانش  ارتقا مدیریت آموزشی  ارتقا مدیریت شهری  مدیریت ارتقا سلامت  همایش ارتقا مدیریت اطلاعات سلامت  مجله مدیریت ارتقا سلامت  مدیریت ارتقا نیروی انسانی  ارتقا کیفیت مدیریت آموزشی  مدیریت ارتقای سلامت  مدیریت ارتقاء سلامت  فصلنامه مديريت ارتقاي سلامت  مجله مدیریت ارتقاء سلامت  چهارمین همایش ارتقا مدیریت اطلاعات سلامت  همایش بررسی راهکارهای ارتقا مدیریت اطلاعات سلامت  چهارمین همایش کشوری ارتقا مدیریت اطلاعات سلامت  همایش ارتقای مدیریت اطلاعات سلامت  همایش کشوری ارتقا مدیریت اطلاعات سلامت  همایش ملی ارتقای مدیریت اطلاعات سلامت  همایش ملی ارتقاء مدیریت اطلاعات سلامت  چهارمین همایش کشوری ارتقاء مدیریت اطلاعات سلامت  چهارمین همایش کشوری ارتقای مدیریت اطلاعات سلامت  ارتقای کیفیت مدیریت آموزشگاهی  مجله مدیریت ارتقای سلامت  سایت مجله مدیریت ارتقای سلامت  مجله علمی پژوهشی مدیریت ارتقای سلامت  فصلنامه مديريت ارتقاء سلامت  مجله مدیریت و ارتقای سلامت  مجله ی مدیریت ارتقای سلامت  توانمندسازی مدیران  توانمندسازی مدیران مدارس  توانمندسازی مدیران Pdf  پرسشنامه توانمندسازی مدیران  پایان نامه توانمندسازی مدیران  پایگاه توانمندسازی مدیران  توانمندسازی مسئولین دفاتر مدیران  توانمندسازی کارکنان و مدیران  رویکردهای نوین توانمندسازی کارکنان و مدیران  
محصولات مرتبط
دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت تفکر انتقادی

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت تفکر انتقادی

قیمت: ريال کد فایل:35963
دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت تفکر انتقادی کاملترین فایل در مورد دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت تفکر انتقادی جزوه کامل به همراه دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت تفکر انتقادی  این بسته ویژه، کامل ترین و جامع ترین بسته جهت استفاده تمامی کارمندان اموزش و پرورش و سایر ارگان های دولتی و غیر دولتی، در آزمون ضمن خدمت تفکر انتقادی می باشد.دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت تفکر انتقادی زیر می باشد: محتویات بسته دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت...
دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت اخلاق حرفه ای

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت اخلاق حرفه ای

قیمت: 39,000 ريال کد فایل:35962
دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت اخلاق حرفه ای کاملترین فایل در مورد دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت اخلاق حرفه ای جزوه کامل به همراه دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت اخلاق حرفه ای  این بسته ویژه، کامل ترین و جامع ترین بسته جهت استفاده تمامی کارمندان اموزش و پرورش و سایر ارگان های دولتی و غیر دولتی، در آزمون ضمن خدمت اخلاق حرفه ای می باشد.دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت اخلاق حرفه ای زیر می باشد: محتویات بسته دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت...
آزمون ضمن خدمت تربیت در پرتو عبادت-فرهنگیان

آزمون ضمن خدمت تربیت در پرتو عبادت-فرهنگیان

قیمت: 29,000 ريال کد فایل:35961
 آزمون ضمن خدمت "تربیت در پرتو عبادت"-فرهنگیان   با توجه به اطلاعیه زیر که از سوی معاونت برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش اعلام شده و حتما  مشاهده کرده اید آزمون ضمن خدمت با عنوان "تربیت در پرتو عبادت" با ویژگی شغلی و تخصصی برگزار می گردد.آزمون ضمن خدمت تربیت در پرتو عبادت-فرهنگیان ********** دورهٔ ضمن خدمت «تربیت در پرتو عبادت»   به منظور آشنایی بیشتر با اندیشه‌ها و افکار معلم شهید علامه مرتضی مطهری،...
دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آمادگی دفاعی

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آمادگی دفاعی

قیمت: 49,000 ريال کد فایل:35960
دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آمادگی دفاعی کاملترین فایل در مورد دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آمادگی دفاعی جزوه کامل به همراه دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آمادگی دفاعی  این بسته ویژه، کامل ترین و جامع ترین بسته جهت استفاده تمامی کارمندان اموزش و پرورش و سایر ارگان های دولتی و غیر دولتی، در آزمون ضمن خدمت آمادگی دفاعی  می باشد.دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آمادگی دفاعی زیر می باشد: محتویات بسته دانلود نمونه سوالات ضمن...
نام ونام خانوادگي:


پست الکترونيکي:


عنوان:


پيام:


ارسال پيام به صورت شخصي
کد امنيتي:

برگزیده ها

 • 1
 • 2

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

حجم:38267KB | بازدید :3091

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فایل ورد قابل ویرایش قسمتی از متن سلولهای زایای ابتدایی (پریموردیال) تکامل با لقاح آغاز می شود. لقاح روندی است که طی آن گامت مرد( اسپرم ) و گامت زن (اووسیت) با هم یکی می...

آموزش هنر های دستی

آموزش هنر های دستی

آموزش هنر های دستی

حجم:20620KB | بازدید :1926

آموزش هنر های دستی این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فهرست کتاب جامع آموزش هنر های دستی :   •  آئینه با طرح پیچک •  آباژور با تزئین برگ‌های خشک •  آباژور با حباب‌های کاغذی برای شمع‌های شما •  آباژور...

مقاله کامل در مورد بررسی پرتره در عکاسی ایران

مقاله کامل در مورد بررسی پرتره در عکاسی ایران

مقاله کامل در مورد بررسی پرتره در عکاسی ایران

حجم:19740KB | بازدید :444

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : تاریخچه تحقیقی: عکاسی پرتره در ابتدای ورود صنعت یا هنر عکاسی به ایران به شکل کنونی که درجهان به آن پرداخته شده است نبوده، آنچه مسلم است عکاسی نه تنها در ایران بلکه در سایر نقاط جهان در ابتدا برای ثبت لحظه و نیز چهره...

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

حجم:17291KB | بازدید :1586

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS  این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فایل ورد قابل ویرایش دانلود کتاب فارسی آموزش جامع نرم افزار ArcGIS ArcGIS چیست؟ ArcGIS نرم افزاری است که اجازه ساخت یک سیستم کامل اطلاعات جغرافیایی را فراهم می کند.این نرم افزار شامل...

مقاله کامل در مورد بسته بندی

مقاله کامل در مورد بسته بندی

مقاله کامل در مورد بسته بندی

حجم:17215KB | بازدید :519

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : چکیده: فرم: یا شکل سه بعدی بسته بندی می تواند مهم ترین و به یادماندنی ترین عنصر طراحی بسته ها باشد. رنگ:دارای توانمندی، قدرت نفوذ و بیان خاص است و به وسیله ی آن می توان با مردم ارتباط برقرار کرد و نظر آنها را جلب...

آموزش TeamViewer+فیلم

آموزش TeamViewer+فیلم

آموزش TeamViewer+فیلم

حجم:14168KB | بازدید :354

این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. |فیلم ,  آموزش نرم افزار TeamViewer 7| آموزش نرم افزار Team Viewer (تیم ویور) نرم افزار Team Viewer یک برنامه کنترل از راه دور رایانه مبتنی بر شبکه اینترنت و یا شبکه داخلی می باشد. در حالت معمول برای اتصال سیستم از راه دور...

Reference Manager راهنمای استفاده از نرم افزار+فیلم

Reference Manager راهنمای استفاده از نرم افزار+فیلم

Reference Manager راهنمای استفاده از نرم افزار+فیلم

حجم:13631KB | بازدید :730

Reference Manager راهنمای استفاده از نرم افزار این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. مدیریت پیشینه ها و مراجع مورد استفاده در یک تحقیق، همواره برای پژوهشگران امرمشکل و وقت گیری بوده است، زیرا یک محقق برای یافتن این مراجع، نیازمند جستجو در طیف وسیعی از...

دانلود نکات مهمّ درس علوم پایه ی ششم

دانلود نکات مهمّ درس علوم پایه ی ششم

دانلود نکات مهمّ درس علوم پایه ی ششم

حجم:13251KB | بازدید :212

نکات مهمّ درس علوم پایه ی ششم زیر می باشد:   دانلود نکات فصل 1-2    دانلود نکات فصل 3-4   دانلود نکات فصل 5   دانلود نکات فصل 6    دانلود نکات فصل 7-8   دانلود نکات فصل 9   دانلود نکات فصل 10-11   دانلود نکات فصل...