منو
  1. آخرین فایل ها
  2. پرفروشترین فایل ها
  3. پربازدیدترین فایل ها
سوالات ضمن خدمت مدیریت در اندیشه اسلامی

سوالات ضمن خدمت مدیریت در اندیشه اسلامی

سوالات ضمن خدمت شناسایی و هدایت استعدادهای برتر

سوالات ضمن خدمت شناسایی و هدایت استعدادهای برتر

سوالات ضمن خدمت شناخت جریان سلفی تکفیری

سوالات ضمن خدمت شناخت جریان سلفی تکفیری

سوالات نقشه راه کارآفرینی و ایجاد مدیریت کسب و کارهای کوچک

سوالات نقشه راه کارآفرینی و ایجاد مدیریت کسب و کارهای کوچک

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

چگونه يك پروپوزال بنويسيم؟

چگونه يك پروپوزال بنويسيم؟

دانلود جزوه تصميم گيري چند معياره

دانلود جزوه تصميم گيري چند معياره

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود کتاب جامع مدیریت بازاریابی

دانلود کتاب جامع مدیریت بازاریابی

فروشگاه فایل

گروه محصول -> کشاورزی ، محیط زیست و دام و طیور

دانلود مقاله پرورش میگوقیمت: ۴۹۰۰۰ریال     تعداد صفحات: 30     کد محصول :2428      حجم فایل:958,22 KB      نوع فایل :rar فایل ورد قابل ویرایش

 

 

فهرست مطالب:

 

1-    چکیده گفتار

2-     پیش گفتار

3-     اهمیت پرورش میگو در ایران و جهان

4-     تاریخچه پرورش میگو در ایران

5-     برنامه های توسعه پرورش میگو

6-     پتانسیل و فرصت ها

7-     مشکلات و تنگناها

8-     پیشنهادات و راهکارها

9-     جمع بندی

 

.

1-     چکیده گفتار

پرورش میگو یکی از فعالیت های زیربخش کشاورزی است که در دو دهه اخیر رشد بسیار شتابنده ای در میان محصولات کشاورزی در سطح جهان داشته است. مطالعات ارزیابی منابع آب و خاک، حاکی از آن است که تمام شوره زارهای ساحلی جنوب کشور و بخشی از استان گلستان برای پرورش میگو بسیار مناسب و ارزشمند است. از دو دهه اخیر نیز که فعالیت پرورش میگو در ایران آغاز شده است مناسب آب، خاک و هوا برای سرمایه گذاران و کارشناسان به اثبات رسیده است.علیرغم مناسب بودن شرایط موجود برای فعالیت میگو، کمتر از 10درصد برنامه های توسعه دوم، سوم و چهارم کشور در این خصوص به بار نشسته و این در حالی است که با تحقق نیافتن برنامه های توسعه ناگزیر مدیران و کارشناسان در ابتدای هر برنامه جدید در سقف برنامه تجدید نظر نموده و مقدار تولید را در برنامه کاهش داده اند.پشتیبانی دولت نیز در این دو دهه متفاوت بوده و در برنامه چهارم به پایین ترین سطح خود تنزل نموده و تنها پرورش دهندگان سخت کوش، حرفه ای و با تجربه توانسته اند علیرغم کمبودها و تنگناها بر مشکلات غلبه نموده و تولید همراه با سود مناسبی داشته باشند. در سالهای اخیر بیش از 80درصد مزارع آماده برای پرورش میگو در جنوب کشور خالی مانده و پرورش دهندگان به دلایلی انگیزه ای برای فعالسازی پرورش میگو و بهره گیری از این امکانات آماده که همراه با سرمایه گذاری دولت و بخش خصوصی به ویژه در دهه 1370 بوده است، در پرده ابهام است.فعالیت پرورش میگو یکی از محدود فعالیت های زیربخش کشاورزی است که در برنامه های توسعه کشاورزی از اولویت برتری برخوردار بوده است زیرا اشتغال زایی، درآمد، ارزآوری، امنیت غذایی و آبادسازی مناطق دور دست و محروم از جمله ویژگی های غیر قابل انکار این فعالیت است. از طرف دیگر بهره گیری مناسب از شوره زارهای ساحلی جنوب کشور تنها با پرورش میگو حاصل می شود و این راهی است که اغلب کشورهای پیشگام در این فعالیت با موفقیت بسیار طی نموده اند. از طرف دیگر از آنجایی که سواحل جنوب کشور از مناطق مرزی کشور است، از نظر امنیت مرزها و آبادانی آن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. در این نوشته تلاش براین است که ضمن بررسی تنگناهها، راهکاری برای برون رفت از این وضعیت بیان شود تا شاید زمینه پویایی و پایداری پرورش میگو در ایران فراهم آید.

دانلود مقاله پرورش میگو

2-     پیش گفتار

با مشخص شدن منابع طبیعی دریاها در سال 1989(برابر با 1370 هجری شمسی) و توقف روند افزایش صید از منابع دریایی در سطح جهان، ایران نیز براساس این اتفاق تاریخی خود را آماده نمود تا از سقف اختصاص یارانه ها از فعالیت صیادی در منابع دریایی کاسته و سرمایه گذاری گسترده ای برای پرورش آبزیان در آب های داخلی (قزل آلا و کپور ماهیان) و سواحل جنوب کشور(میگو) آغاز نمود.دهه 1370 برای ساحل نشینان جنوب کشور سال های پر رونق  و امید بود. پرورش میگو با هدف های درآمدزایی، ارزآوری، فرصت های شغلی بسیار، کاهش فشار روی منابع طبیعی دریایی، عمران مناطق ساحلی و دورافتاده و .... به مدیران، سیاستگذاران، برنامه ریزان و سرمایه گذاران معرفی شد و به سرعت با تبلیغات نوشتاری، گفتاری و دیداری آوازه آن در سطح کشور پخش شد. شوره زارهای کشور که تا آن زمان هیچ رونقی نداشت و بی استفاده مانده بود به یکباره مورد توجه واقع شد و سیل اعتبارات مالی و پشتیبانیهای سیاسی و اداری گسترش آن آغاز شد.سفرهای متراکم و هر روزه مقامات سیاسی، اجرایی و حتی قضایی از این اتفاق نوین، گاهی مدیران استان های ساحلی را برای مهمانداری مهمانان کلافه می کرد.استانداری  ها، سازمان برنامه و بودجه و بانک های عامل به ویژه بانک کشاورزی از اینکه فضای جدیدی برای سرمایه گذاری کشف شده است بسیار خرسند و با اشتهای فراوان از آن یاد نموده و آینده درخشانی را برای پیشرفت و درآمدهای کلان پیش بینی می نمودند.سرعت گسترش و رونق این حرفه در سایر مناطق جهان به ویژه آسیا و آمریکای جنوبی زمینه بیشتری برای دست اندرکاران و سرمایه گذاران در ایران برای بهره گیری از اعتبارات مالی و قانع سازی سیاستگذاران و برنامه ریزان فراهم آورد. قیمت مناسب میگو همراه با تقاضای فراوان در بازارهای بین المللی برای میگو از یک طرف و روند رو به رشد و شتابان تولید در کشورهای پیشگام از طرف دیگر هیچ گونه تردیدی برای سرمایه گذاری در این فعالیت را باقی نمی گذاشت.در ایران اما مدیران و دست اندرکاران گسترش فعالیت پرورش میگو در ستاد و صف با مشکلات و کمبودهای زیربنایی، کارشناسی و تدارکاتی فراوانی روبرو بودند وتغییرات زودهنگام مدیران ارشد در شیلات ایران کار را دشوارتر می کرد ولی برای تداوم کار همچنان تبلیغ اقتصادی بودن فعالیت در رسانه ها، ادامه داشت.

 پیروزی بر کمبود مولد طبیعی که از دریا گرفته می شد و آن هم تابع شرایط آب و هوایی بود، کمبود پست لارو به دلیل ضعف کارشناسی و خوراک های مکمل و....، نوسانات عجیب و غریب در تولید خوراک آبزیان و گرفتاری های بسیار در تامین مواد اولیه آن و بسیاری موارد دیگر از طرفی و نبود برق در مجتمع های پرورش میگو، تورم و هزینه های جانبی مستقیم و غیر مستقیم آن و تصمیم دولت برای پشتیبانی ریال در برابر ارز خارجی به ویژه دلار آمریکا، زمینه رکود در این فعالیت را هشدار می داد و کم کم نشانه های نرسیدن به "سطح انتظارات" و دلسردی پرورش دهندگان و مهمتر از همه بانک های عامل فراهم ساخت( دهه 1380) . در همین دوران، بیماری لکه سفید در مجتمع پرورش میگو چویبده در استان خوزستان در سال 1381 شوک غیر قابل پیش بینی و غافلگیرانه ای بر این فعالیت تحمیل نموده و همه آن هایی که غافل از نقش دانش فنی و امکانات زیربنایی نرم افزاری در روند گسترش و پیشرفت این فعالیت بودند به یکباره به سکته ای در این فعالیت تبدیل شد.تا مادامی که دولت از این فعالیت پشتیبانی گسترده ای داشت و قیمت ارز در مقابل ریال نیز شناور بود، سرمایه گذاران هم از افزایش قیمت ارز بهره می گرفتند و هم از خدمات کارشناسی و پشتیبانی دولت برخوردار بودند و روزگار خوبی داشته از این سرمایه گذاری دل شاد بودند. تلاش همه قشرهای جامعه برای گرفتن زمین در مجتمع های پرورش میگو و فشارهای سیاسی برای انتخاب افرادی که قرار است وارد این رشته اقتصادی شوند، دردسر بزرگی برای مدیران به ویژه در نوار ساحلی فراهم کرده بود.هر چند در فعالیت های کشاورزی این واقعیت اقتصادی تجربه شده بود که هرچه وسعت زمین بیشتر، درآمد اقتصادی و بهره وری از منابع بیشتر خواهد بود ولی در فعالیت پرورش میگو به دلیل فشار سیاسی، مدیران را برآن داشت تا سطح معمول در واگذاری زمین را از20هکتار به 5/2 هکتار کاهش دهند.

 هنوز این تصمیم به بار نرسیده، ناگزیر برای رهایی از هزینه های افسار گسیخته تورمی و به کارگیری نیروی کارشناسی کارآمد و در نتیجه افزایش بهره وری و علیرغم فشارهای سیاسی تصمیم برآن شد که برای سرمایه گذاران توانمند زمین های بالای 50 هکتار واگذار شود. اقدامات یاد شده زمینه روال عادی فعالیت را بار دیگر فراهم ساخت.سطح انتظارات واژه ای شناخته شده در علم مدیریت است. در صورتی که سطح انتظارات با تبلیغ رسانه ای نسبت به آنچه واقعیت است فراتر رود، گرایش سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در آن فعالیت اقتصادی به اشتباه افتاده و به صورت نامناسبی سرمایه گذاری می کنند. سیل سرمایه گذاران از قشرهای مختلف جامعه در دوران نخستین پرورش میگو از این دست رویداد است. هر چند پرورش میگو فعالیت اقتصادی مناسبی است ولی در سال های نخستین این فعالیت بخش زیادی از درآمد تولید کنندگان در زنجیره پرورش میگو ناشی از کاهش مستمر ریال در مقابل دلار آمریکا بود.از طرف دیگر بانک های عامل بدون داشتن کارشناسی لازم سرمایه در اختیار افراد قرار می دادند که در پایان میلیاردها ریال بدون بازگشت به بانک های عامل باعث بدنام شدن فعالیت شد و این روند کماکان ادامه دارد.

بنابراین تا سال 1381 علیرغم کمبودها و نارسایی ها، روند رشد و افزایش تولید هموار بود ولی علاوه بر وارد شدن شوک ثبات ارز در مقابل ریال، رویداد بیماری لکه سفید در خوزستان در سال 1381 روند گسترش را با تردید روبرو ساخت. بانک های عامل برای رهایی از فشارهای سیاسی در پرداخت وام های ارزان به پرورش دهندگان میگو، کارشکنی و دست اندازی همراه با نوشتن آیین نامه های سخت گیرانه را در دستور کار خود قرار دادند و گرفتاری جدیدی به نام "نقدینگی" به تنگناهای این فعالیت افزوده شد.دیگر سیاستمداران، برنامه ریزان و مدیران اجرایی سخنی از پرورش میگو و هنرنمایی آن برای شکوفایی اقتصادی به میان نمی آوردند و انگار که چنین فعالیتی وجود ندارد مگر اینکه اعتراض یا شکایت بدهکاران به بانک ها آنها را به عکس العمل وامی داشت و آن هم در حد رفع تکلیف! با این رویه دولتمردان، کم کم آبگیری استخرهای پرورش میگو راکد ماند و سطح زیر کشت مجتمع ها علیرغم 15000 هکتار استخر آماده آبگیری، تنها به 3641 هکتار با تولید 3500 تن میگو پرورشی در سال 1384 کاهش یافت و این در حالی است که در سال 1383 زمین های زیر کشت 4098 هکتار با تولید 9000 تن میگوی پرورشی بود که از آن پس روند نزولی بار دیگر گریبان پرورش دهندگان میگو را گرفت و علیرغم تلاش های فراوان هنوز رقم 9000 تن تولید سال 1383 تکرار نشده است!؟

از طرف دیگر خرید پست لارو، خوراک میگو، بهره گیری از نیروی کارشناسی و برنامه ریزی برای تولید برخلاف سابق، اکنون با تدبیر و محوریت اقتصادی (هزینه/درآمد) صورت می گیرد که اتفاقی بسیار مبارک و نویدبخش است. هرچند هنوز تولید میگوی پرورشی ایران به 9000 تن که در سال 1383 رخ داد نرسیده است ولی روند جاری در پرورش میگو همراه با امیدواری است. پرورش دهندگان دریافته اند که با فکر، تجربه و بهره گیری از نیروی کارشناسی فعالیت را دنبال نمایند و بر پایه نیاز بازار، تولید را هدایت نمایند و در این شرایط، جایگاه خود را یافته و فارغ از دلبستگی و وابستگی به دولت روند افزایش تولید را می پیمایند.

 فایل ورد قابل ویرایش

 


  • پس از پرداخت موفق لینک دانلود هم نمایش داده می شود هم به ایمیل ارسال می گردد
  • ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن این قسمت را خالی بگزارید
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خرید میتوانید با پشتیبانی تماس بگیرید گزارش تخلف

برچسب ها:  پرورش میگو  پرورش میگو در خانه  پرورش میگو آب شیرین  پرورش میگو آب شور  پرورش میگو در آکواریوم  پرورش میگوی آب شیرین  پرورش میگوی وانامی  پرورش میگو گمیشان  پرورش میگو در ایران  پرورش میگو در بوشهر  پرورش میگو در منزل  پرورش میگو آب شور در خانه  پرورش میگو اب شیرین در اکواریوم  پرورش ميگوي آب شيرين  پرورش شاه میگوی آب شیرین  تکثیر و پرورش میگوی آب شیرین  پرورش میگو در آب شیرین  طرح پرورش میگو آب شیرین  پرورش میگوی آب شور  تکثیر و پرورش میگوی آب شور  روش پرورش میگو آب شور  آموزش پرورش میگو آب شور  پرورش شاه میگو آب شور  طرح توجیهی پرورش میگو آب شور  پرورش شاه میگو در آکواریوم  پرورش میگو وانامی  پرورش ميگوي وانامي  تکثیر و پرورش میگوی وانامی  پرورش میگو در گمیشان  پرورش میگوی گمیشان  تاریخچه پرورش میگو در ایران  وضعیت پرورش میگو در ایران  مشکلات پرورش میگو در ایران  پرورش شاه میگو در ایران  پرورش میگو در شمال ایران  پرورش میگو ایران  پرورش میگوی ایران  پرورش میگو بوشهر  پرورش میگو در استان بوشهر  پرورش میگوی بوشهر  پرورش میگو استان بوشهر   . آهك دهی استخرها   اكسیژن محلول   بیولوژی میگوی آب شیرین   پراكنش   پرورش در قفس و ماهیدان   پست لاروها   پمپ هوا   تغذیه لاروها   تغذیه میگو   توپوگرافی و خاك   سختپوستان   كشت میگو در تانك   گیاهان آبزی   مدیریت استخر  اسیدیته اب اشتغال زایی پرورش میگو سختی آب پرورش میگو شاه میگو غذای میگو ها کشاورزی کشاورزی مدرن مزرعه پرورشی موجودات آبزی میگو میگوی ایرانی میگوی خوراکی   
محصولات مرتبط
دانلود پاورپوینت باغبانی عمومی

دانلود پاورپوینت باغبانی عمومی

قیمت: 69,000 ريالکد فایل:32810
نکات زیر در هنگام خرید  توجه فرمایید. 1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه  قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، بلافاصله پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی...
دانلود پاورپوینت آفت کش ها

دانلود پاورپوینت آفت کش ها

قیمت: 69,000 ريالکد فایل:32809
نکات زیر در هنگام خرید  توجه فرمایید. 1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه  قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، بلافاصله پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی...
دانلود پاورپوینت ذرت

دانلود پاورپوینت ذرت

قیمت: 49,000 ريالکد فایل:31044
لطفا به نکات زیر در هنگام خرید  توجه فرمایید. 1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه  قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، بلافاصله پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر...
پاورپوینت کشاورزی ارگانیک

پاورپوینت کشاورزی ارگانیک

قیمت: 69,000 ريالکد فایل:30868
لطفا به نکات زیر در هنگام خرید  توجه فرمایید. 1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه پاورپوینت مدل های اقتصادی تصمیم گیری قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، بلافاصله پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده...
نام ونام خانوادگي:


پست الکترونيکي:


عنوان:


پيام:


ارسال پيام به صورت شخصي
کد امنيتي:

برگزیده ها

  • 1
  • 2

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

حجم:38267KB | بازدید :4120

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فایل ورد قابل ویرایش قسمتی از متن سلولهای زایای ابتدایی (پریموردیال) تکامل با لقاح آغاز می شود. لقاح روندی است که طی آن گامت مرد( اسپرم ) و گامت زن (اووسیت) با هم یکی می...

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس

حجم:25031KB | بازدید :2048

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس با فرمت ورد و قابل ویرایش و پی دی اف و آپدیت روزانه منابع آزمون و سوالات پرتکرار قبولی ۱۰۰درصد را ما تضمین میکنیم. کاملترین فایل در مورد دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس   جزوه کامل...

آموزش هنر های دستی

آموزش هنر های دستی

آموزش هنر های دستی

حجم:20620KB | بازدید :2707

آموزش هنر های دستی این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فهرست کتاب جامع آموزش هنر های دستی :   •  آئینه با طرح پیچک •  آباژور با تزئین برگ‌های خشک •  آباژور با حباب‌های کاغذی برای شمع‌های شما •  آباژور...

مقاله کامل در مورد بررسی پرتره در عکاسی ایران

مقاله کامل در مورد بررسی پرتره در عکاسی ایران

مقاله کامل در مورد بررسی پرتره در عکاسی ایران

حجم:19740KB | بازدید :898

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : تاریخچه تحقیقی: عکاسی پرتره در ابتدای ورود صنعت یا هنر عکاسی به ایران به شکل کنونی که درجهان به آن پرداخته شده است نبوده، آنچه مسلم است عکاسی نه تنها در ایران بلکه در سایر نقاط جهان در ابتدا برای ثبت لحظه و نیز چهره...

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

حجم:17291KB | بازدید :2261

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS  این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فایل ورد قابل ویرایش دانلود کتاب فارسی آموزش جامع نرم افزار ArcGIS ArcGIS چیست؟ ArcGIS نرم افزاری است که اجازه ساخت یک سیستم کامل اطلاعات جغرافیایی را فراهم می کند.این نرم افزار شامل...

مقاله کامل در مورد بسته بندی

مقاله کامل در مورد بسته بندی

مقاله کامل در مورد بسته بندی

حجم:17215KB | بازدید :923

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : چکیده: فرم: یا شکل سه بعدی بسته بندی می تواند مهم ترین و به یادماندنی ترین عنصر طراحی بسته ها باشد. رنگ:دارای توانمندی، قدرت نفوذ و بیان خاص است و به وسیله ی آن می توان با مردم ارتباط برقرار کرد و نظر آنها را جلب...

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز

حجم:14476KB | بازدید :927

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز کاملترین فایل در مورد دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز جزوه کامل به همراه دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز  این بسته ویژه، کامل ترین و جامع ترین بسته جهت استفاده تمامی...

آموزش TeamViewer+فیلم

آموزش TeamViewer+فیلم

آموزش TeamViewer+فیلم

حجم:14168KB | بازدید :778

این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. |فیلم ,  آموزش نرم افزار TeamViewer 7| آموزش نرم افزار Team Viewer (تیم ویور) نرم افزار Team Viewer یک برنامه کنترل از راه دور رایانه مبتنی بر شبکه اینترنت و یا شبکه داخلی می باشد. در حالت معمول برای اتصال سیستم از راه دور...