منو
  1. آخرین فایل ها
  2. پرفروشترین فایل ها
  3. پربازدیدترین فایل ها
مقاله پرسش مهر ۹۹-۹۸؛ آیا محیط مدرسه شاد است

مقاله پرسش مهر ۹۹-۹۸؛ آیا محیط مدرسه شاد است

نمونه سوالات آزمون اصلح مهارت آموزان ماده ۲۸

نمونه سوالات آزمون اصلح مهارت آموزان ماده ۲۸

سوالات ضمن خدمت مدیریت در اندیشه اسلامی

سوالات ضمن خدمت مدیریت در اندیشه اسلامی

سوالات ضمن خدمت شناسایی و هدایت استعدادهای برتر

سوالات ضمن خدمت شناسایی و هدایت استعدادهای برتر

دانلود  مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

چگونه يك پروپوزال بنويسيم؟

چگونه يك پروپوزال بنويسيم؟

دانلود جزوه تصميم گيري چند معياره

دانلود جزوه تصميم گيري چند معياره

دانلود  مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود کتاب جامع مدیریت بازاریابی

دانلود کتاب جامع مدیریت بازاریابی

گروه محصول -> حسابداری و اقتصاد

دانلود مقاله مطالعه تطبیقی خصوصی سازی در برخی از کشورهاقیمت: ۴۵۰۰۰ریال     تعداد صفحات: 30     کد محصول :2335      حجم فایل:49,34 KB      نوع فایل :rarفایل ورد قابل ویرایش

 

 

چکیده

خصوصی سازی ازواژگانی است که دراین دهه های اخیر بیشترین کاربرد را درعلم اقتصاد و سیاست به خود اختصاص داده است .در واقع  این واژه ازاواخر دهه 1970 و اوایل دهه 80 با کاهش سود در نظام سرمایه داری وهمزمان با زمزمه های ناکارآ مدی دولت درهدایت اقتصاد و روی کارآمد دولت محافظه کاردرآمریکا،انگلیس و فرانسه پا به عرصه گذاشت و تحولات بنیادین را درجوامع به جا گذاشت .

خصوصی سازی به معنای انتقال مالکیت از بخش عمومی به بخش خصوصی است .فرآیندی اجرایی، حقوقی ومالی است که همه دولت ها در بسیاری از کشورهای جهان برای انجام اصلاحات دراقتصاد و نظام اداری کشوربه اجرا درمی آورند. در فرآیند خصوصی سازی مکانیسم، مکانیسم عرضه وتقاضاست و این دوقطب تعیین کننده تعادل اقتصادی هستند .در واقع مکانیسم عرضه وتقاضا در شرایطی کاملا رقابتی باعث به کارگیری بیشتر در عوامل تولید و افزایش بهروری آنها ،افزایش تولید و کاهش قیمتها و بیشتر متنوع کردن کالاها و خدمات براساس سلایق مردم می گردد. و در نهایت موجب افزایش رفاه جامعه می شود .و این مزایا وقتی تامین می شود که دولت محیطی کاملاُ رقابتی را تضمین کند با ایجاد چنین شرایطی بنگاههای خصوصی کارآمد تر از بنگاههای دولتی می شوند .

این مقاله به مطالعه تطبیقی و بررسی روند خصوصی سازی در کشورهای توسعه یافته  و در حال توسعه پرداخته است .این فرآیند در برخی ازکشورهای مورد برسی با موفقیت اجرا شده است ولی در برخی دیگرهنوز قابل اجرا نبوده است وبا موانعی در جهت اجرا مواجه شده است

 

کلیدواژه: اقتصاد ، دولت ، خصوصی سازی، تولید ناخالص داخلی

مقدمه

    در جهان امروزي، اعمال برنامه اقتصادي خصوصي سازي به مفهوم كاهش تصدي گري دولت در فعاليت هاي غير ضروري اقتصادي و افزايش قدرت نظارت و مديريت دولت در فعاليت هاي حاكميتي، با هدف افزايش رقابت و بهبود كارايي در مديريت وعمليات موسسات اقتصادي، كاهش نقش مستقيم دولت در فعاليت هاي اقتصادي و كاهش كسري بودجه دولت ناشي از پرداخت يارانه و هزينه هاي سرمايه اي به شركت هاي دولتي، مورد توصيه كليه اقتصاددانان و سياست مداران قرار گرفته است.

    در هنگامه گسترش جهاني سازي و آزادسازي تجارت و سرمايه گذاري هاي جهاني، دولت ها در سراسر جهان، مسير خصوصي سازي بنگاه هاي دولتي را در پيش گرفته اند تا بهتر بتوانند در برابر فشارهاي ناشي از رقابت پايداري كنندو نيز منابع بيشتري براي اجراي برنامه هاي اجتماعي در اختيار داشته باشند.

    خصوصي سازي امكان دموكراسي اقتصادي را با مشاركت مردم در فعاليت هاي اقتصادي به گسترده ترين شكل ممكن فراهم كرده است. با اين حال،خصوصي سازي به ويژه هنگامي كه بدون چاره انديشي كافي براي حمايت از منافع كارگران و شتاب زده انجام شود،پيامد هاي منفي اجتماعي داشته است.

    در واقع در وضعيت كنوني پرسش اين نيست كه آيا خصوصي سازي بايد انجام شود يا خير، بلكه اين است كه خصوصي سازي چگونه بايد پيش رود تا حمايت كافي از منافع تمام طرف هاي ذيربط به عمل آيد.

 

دانلود مقاله خصوصی سازی در برخی از کشور های جهان

پیشینه تحقیق

-پاریس گابرین،خصوصی سازی در ترکیه

او معتقد است که خصوصی سازی که یکی از ابزارهای بنیادین اقتصاد مبتنی بر بازار آزاد است از سال 1984 در دستور کار ترکیه بوده است .روند خصوصی سازی در ترکیه با توجه به سبک تر کردن بار موسسه های اقتصاد دولتی بر بودجه ملی عملا منبع مهمی از اعتبارات برای حکومت از کار درآمده است و نتایج ملموس و پیشرفت محسوس نیز در این نگرش در پی آورده است.

-خصوصی سازی در نپال،گروه مشورتی چند منظور ه ای جنوب آسیا ،سازمان بین المللی کار

در پی یک نهضت مردمی در سال 1990و روی کار آمدن دولت کنگره نپال در سال 1992 اقتصاد این کشور به سمت خصوصی سازی حرکت کرد. زمینه خصوصی سازی در کشور نپال تا حدودی در نتیجه روی کارآمدن دولت های مختلف و دارای سیاست ها و اولویت های متفاوت،همواره با تنش همراه بوده است . 

فرضیه های تحقیق:

-پیاده کردن خصوصی سازی متناسب با زیر ساخت های اقتصادی است.

-یاپیاده کردن فرایند خصوصی سازی میتوان در یک شرایطی رقابتی  به رشد اقتصادی مطلوب رسید

-موفقیت خصوصی سازی در گرو کاهش دخالت مستقیم دولت است.

اهداف تحقيق

·     بررسي تحقق اهداف اصل 44 در زمينه فرآيند خصوصي سازي

·     استفاده از تجارب كشورهاي موفق در امر خصوصي سازي جهت اجراي آن در ايران

·     شناخت عوامل موثر و موانع پيش روي خصوصي سازي

·     اتخاذ تدابير وسياست هاي مناسب در جهت پياده سازي اصل 44

ادبیات موضوع

تعاریف

     خصوصی سازی به معنای فرآیندی است که توسط دولت انجام می گیرد ونتیجه آن تغییر تعادل دولت_بازار به نفع بازار خواهد بود. خصوصی سازی از دیدگاههای مختلفی تعريف شده است، از جمله بسلی2که خصوصی سازی را این گونه تعریف می کند: "وسیله ای برای بهبود عملکرد اقتصادی از طریق افزایش نقش نیروهای بازار است در صورتی که حداقل 50 درصد از سهام دولتی به بخش خصوصی واگذار می شود.  ولجانوسکی می گوید خصوصی سازی به معنای انجام فعالیت های اقتصادی توسط بخش خصوصی یا انتقال مالکیت دارایی ها به بخش خصوصی است.

    خصوصی سازی دارای مفهوم گسترده در علوم سیاسی و اقتصادی است.جریانی مخالف در جلوگیری از بزرگ شدن دولت و دخالت های بیش از حد آن که موجب کاهش کارآیی اقتصادی می شود.  خصوصی سازی به کارگیری اندیشه ها و ایده های جدید و فناوری پیشرفته در جهت رشد و شکوفایی اقتصادی با ایجاد زمینه حضور فعالا ن اقتصادی است.

 

فایل ورد قابل ویرایش

 

 

برچسب ها:خصوصی سازی مقاله حسابداری تعریف خصوصی سازی سابقه خصوصی سازی در ایران اهداف خصوصی سازی موانع خصوصی سازی در ایران روش های خصوصی سازی اصول خصوصی سازی برنامه خصوصی سازی پیشینه تحقیق خصوصی سازی تحقيق اقتصاد تحقيق خصوصي سازي تحقيق رشته اقتصاد تحقیق خصوصی سازی تحقیق در خصوصی سازی تحقیق در مورد خصوصی سازی تحقیق درباره خصوصی سازی تحقیق درباره خصوصی سازی در ایران تحقیق درباره ی خصوصی سازی خصوصي سازي دانلود پرسشنامه خصوصی سازی دانلود پروژه خصوصی سازی دانلود تحقيق دانلود رایگان پایان نامه خصوصی سازی دانلود قوانین خصوصی سازی دانلود کتاب خصوصی سازی دانلود کتاب در مورد خصوصی سازی دانلود مقالات خصوصی سازی دانلود مقاله خصوصی سازی علل واگذاری به بخش خصوصی كار تحقيقي اقتصاد مقالات خصوصی سازی مقاله بازار سرمایه و خصوصی سازی مقاله خصوصی سازی بانکها مقاله خصوصی سازی بیمه مقاله خصوصی سازی در ایران مقاله خصوصی سازی در صنعت برق مقاله خصوصی سازی در ورزش مقاله در خصوص خصوصی سازی مقاله در مورد خصوصی سازی مقاله درباره خصوصی سازی مقاله درباره خصوصی سازی در ایران مقاله های خصوصی سازی آثار خصوصي سازي بر كارايي پاورپوینت پاورپوینت خصوصی سازی پاورپوینت در مورد خصوصی سازی پایان نامه خصوصی سازی پایان نامه های خصوصی سازی خصوصی سازی خصوصی سازی پالایشگاه خصوصی سازی پالایشگاه تهران خصوصی سازی پالایشگاه لاوان خصوصی سازی پالایشگاهها خصوصی سازی و توسعه پایدار دانلود مقاله رایگان ضرورتهاي محيطي خصوصي سازي ضرورتهاي محيطي خصوصي سازي فرهنگ سازي، فراتر از يك نياز مديريت بر فرآيند خصوصي سازي مقاله با موضوع خصوصی سازی مقاله بازار سرمایه و خصوصی سازی مقاله خصوصی سازی مقاله خصوصی سازی بیمه مقاله خصوصی سازی در ایران مقاله خصوصی سازی در ورزش مقاله در خصوص خصوصی سازی مقاله در مورد خصوصی سازی مقاله در مورد خصوصی سازی در ایران مقاله درباره خصوصی سازی نگاهي ديگر به خصوصي سازي پايين بودن سودآوري بخش توليدي نسبت به فعاليتهاي بازرگاني پیشینه تحقیق خصوصی سازی تاريخچه خصوصي سازي در ايران تجارب خصوصي سازي در كشورهاي جهان تحقیق خصوصي سازي و كاستي هاي سيستم مالي تحقیق خصوصی سازی تحقیق خصوصی سازی و کاستی های سیستم مالی تحقیق در خصوصی سازی تحقیق در مورد خصوصی سازی تحقیق درباره خصوصی سازی تحقیق درباره خصوصی سازی در ایران تحقیق درباره ی خصوصی سازی خرید تحقیق خصوصی سازی و کاستی های سیستم مالی خصوصي سازي و كاستي هاي سيستم مالي خصوصی سازی خصوصی سازی سیستم مالی دانلود تحقیق خصوصي سازي و كاستي هاي سيستم مالي دانلود تحقیق خصوصی سازی و کاستی های سیستم مالی روشهاي خصوصي سازي سيستم مالي كاستي هاي سيستم مالي ماليات سود شركت و سهامداران مبانی نظری خصوصی سازی مقالات خصوصی سازی مقالات خصوصی سازی بانکها مقالات خصوصی سازی در ایران مقاله ای در مورد خصوصی سازی مقاله بازار سرمایه و خصوصی سازی مقاله خصوصي سازي و كاستي هاي سيستم مالي مقاله خصوصی سازی مقاله خصوصی سازی ppt مقاله خصوصی سازی بانکها مقاله خصوصی سازی بیمه مقاله خصوصی سازی در ایران مقاله خصوصی سازی در صنعت برق مقاله خصوصی سازی در ورزش مقاله خصوصی سازی صنعت بیمه مقاله در خصوص خصوصی سازی مقاله در مورد خصوصي سازي مقاله در مورد خصوصی سازی مقاله در مورد خصوصی سازی در ایران مقاله درباره خصوصی سازی در ایران  
محصولات مرتبط
دانلود پاورپوینت تقسیم بازاروتعیین بازارهدف

دانلود پاورپوینت تقسیم بازاروتعیین بازارهدف

قیمت: 69,000 ريال کد فایل:32862
لطفا به نکات زیر در هنگام خرید  توجه فرمایید. 1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه  قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، بلافاصله پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر...
دانلود پاورپوینت تجارت الکترونیک

دانلود پاورپوینت تجارت الکترونیک

قیمت: 52,000 ريال کد فایل:32823
  لطفا به نکات زیر در هنگام خرید  توجه فرمایید. 1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه  قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، بلافاصله پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون...
دانلود پاورپوینت مباني و ريشه هاي فساد اداري

دانلود پاورپوینت مباني و ريشه هاي فساد اداري

قیمت: 79,000 ريال کد فایل:32793
  لطفا به نکات زیر در هنگام خرید  توجه فرمایید. 1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه  قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، بلافاصله پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون...
دانلود پاورپوینت سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار تهران

دانلود پاورپوینت سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار تهران

قیمت: 49,000 ريال کد فایل:32783
  لطفا به نکات زیر در هنگام خرید  توجه فرمایید. 1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه  قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، بلافاصله پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون...
نام ونام خانوادگي:


پست الکترونيکي:


عنوان:


پيام:


ارسال پيام به صورت شخصي
کد امنيتي:

برگزیده ها

  • 1
  • 2

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

حجم:38267KB | بازدید :4395

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فایل ورد قابل ویرایش قسمتی از متن سلولهای زایای ابتدایی (پریموردیال) تکامل با لقاح آغاز می شود. لقاح روندی است که طی آن گامت مرد( اسپرم ) و گامت زن (اووسیت) با هم یکی می...

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس

حجم:25031KB | بازدید :2284

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس با فرمت ورد و قابل ویرایش و پی دی اف و آپدیت روزانه منابع آزمون و سوالات پرتکرار قبولی ۱۰۰درصد را ما تضمین میکنیم. کاملترین فایل در مورد دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس   جزوه کامل...

آموزش هنر های دستی

آموزش هنر های دستی

آموزش هنر های دستی

حجم:20620KB | بازدید :2923

آموزش هنر های دستی این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فهرست کتاب جامع آموزش هنر های دستی :   •  آئینه با طرح پیچک •  آباژور با تزئین برگ‌های خشک •  آباژور با حباب‌های کاغذی برای شمع‌های شما •  آباژور...

مقاله کامل در مورد بررسی پرتره در عکاسی ایران

مقاله کامل در مورد  بررسی پرتره در عکاسی ایران

مقاله کامل در مورد بررسی پرتره در عکاسی ایران

حجم:19740KB | بازدید :994

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : تاریخچه تحقیقی: عکاسی پرتره در ابتدای ورود صنعت یا هنر عکاسی به ایران به شکل کنونی که درجهان به آن پرداخته شده است نبوده، آنچه مسلم است عکاسی نه تنها در ایران بلکه در سایر نقاط جهان در ابتدا برای ثبت لحظه و نیز چهره...

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

حجم:17291KB | بازدید :2461

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS  این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فایل ورد قابل ویرایش دانلود کتاب فارسی آموزش جامع نرم افزار ArcGIS ArcGIS چیست؟ ArcGIS نرم افزاری است که اجازه ساخت یک سیستم کامل اطلاعات جغرافیایی را فراهم می کند.این نرم افزار شامل...

مقاله کامل در مورد بسته بندی

مقاله کامل در مورد بسته بندی

مقاله کامل در مورد بسته بندی

حجم:17215KB | بازدید :1004

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : چکیده: فرم: یا شکل سه بعدی بسته بندی می تواند مهم ترین و به یادماندنی ترین عنصر طراحی بسته ها باشد. رنگ:دارای توانمندی، قدرت نفوذ و بیان خاص است و به وسیله ی آن می توان با مردم ارتباط برقرار کرد و نظر آنها را جلب...

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز

حجم:14476KB | بازدید :1031

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز کاملترین فایل در مورد دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز جزوه کامل به همراه دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز  این بسته ویژه، کامل ترین و جامع ترین بسته جهت استفاده تمامی...

آموزش TeamViewer+فیلم

آموزش TeamViewer+فیلم

آموزش TeamViewer+فیلم

حجم:14168KB | بازدید :886

این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. |فیلم ,  آموزش نرم افزار TeamViewer 7| آموزش نرم افزار Team Viewer (تیم ویور) نرم افزار Team Viewer یک برنامه کنترل از راه دور رایانه مبتنی بر شبکه اینترنت و یا شبکه داخلی می باشد. در حالت معمول برای اتصال سیستم از راه دور...