منو
  1. آخرین فایل ها
  2. پرفروشترین فایل ها
  3. پربازدیدترین فایل ها
سوالات مفاهیم پایه متون و روش های یاددهی دوره ابتدایی

سوالات مفاهیم پایه متون و روش های یاددهی دوره ابتدایی

سوالات مفاهیم پایه متون و روش های یاددهی آزمون آموزش و پرورش

سوالات مفاهیم پایه متون و روش های یاددهی آزمون آموزش و پرورش

دانلود سوالات راهنمای معلم آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

دانلود سوالات راهنمای معلم آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

دانلود سوالات مواد حیطه تخصصی آموزش و پرورش

دانلود سوالات مواد حیطه تخصصی آموزش و پرورش

چگونه يك پروپوزال بنويسيم؟

چگونه يك پروپوزال بنويسيم؟

دانلود جزوه تصميم گيري چند معياره

دانلود جزوه تصميم گيري چند معياره

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود کتاب جامع مدیریت بازاریابی

دانلود کتاب جامع مدیریت بازاریابی

فروشگاه فایل

گروه محصول -> -> برق و الکترونیک

دانلود روشهاي سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه های تولید برققیمت: ۷۵۰۰۰ریال     تعداد صفحات: 117     کد محصول :2662      حجم فایل:62,69 KB      نوع فایل :rarفایل ورد قابل ویرایش

117 صفحه

کاملترین پایان نامه سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت برق

 

توضیحی مختصر از پروژه  :

مقدمه

رويكرد دولتمردان براي استفاده از سرمايه‌هاي مالي و اخذ وامهاي طويل‌المدت با بهره كم و استفاده از دانش متخصصان و افراد ماهر در بهره‌برداري و نصب واحدهاي بزرگ توليد انرژي امروزه به عنوان يك راهكار مهم مدنظر است. افزايش تقاضاي ميزان مصرف انرژي به معناي گسترش واحدهاي مولد آن است. احداث، كنترل، نصب و بهره‌برداري از اين واحدها مستلزم صرف هزينه‌هاي مالي سنگين و همچنين داشتن حجم وسيعي از پرسنل خدماتي و فني است. خصوصي‌سازي صنعت برق و مديريت كلان آن توسط دولت مبحثي است كه هنوز كشورهاي در حال توسعه و حتي در مواردي توسعه نيافته بدنبال اجراي آن هستند. خوشبختانه در كشورما نيز بدليل وجود دانش فني مناسب، امكان بهره‌برداري و راه اندازي و حتي نصب نيروگاههاي بزرگ و ارائه خدمات پشتيباني وجود دارد و از طرفي به دليل قدمت صنعت برق، بخش مديريتي پتانسيل خوبي جهت اداره امور دارد، مشكل فقط عدم وجود انگيزه و تا حدي عدم وجود سرمايه‌گذاراني با قدرت مناسب براي احداث واحدهاست. و شايد مشكلات ديگري از اين نوع وجود دارند كه مي‌تواند مانع از رشد سريع خصوصي سازي در صنعت برق شود. آنچه در ادامه ‌مي‌آيد ساختار كلي پروژه‌هاي استفاده از بخش خصوصي در بهره گيري از سرمايه‌گذاري آنها، خدمات مربوط به آنها و روشهاي پروژه‌هايIPP  است. در بخش مربوط به پروژه‌هاي BOO/BOT در اين خصوص به تفصيل صحبت به ميان آمده است. اما در مورد پروژه‌هايي كه به نام DG مطرح هستند به عنوان روشي جهت خصوصي سازي صنعت برق  توضيحاتي در اين مبحث ارائه خواهد شد.

 

شناخت فرآيند پروژه IPP

1-1-    شناسايي شيوه‌هاي مرسوم پروژه‌هاي IPP در سطح جهان

به طور كلي خصوصي سازي ساختار توليد انرژي و توزيع آن از لحاظ فرهنگي و اجتماعي آثار بسيار مفيدي در بر خواهد داشت. اگر بخش مصرف كننده خود توليد كننده برق باشد، در حفظ منابع و استفاده بهينه از آن تلاش خواهد نمود. از اين روست كه ممكن است توجه به مقوله خصوصي سازي موجبات برخي هزينه‌ها را در برداشته باشد اما مناسب است دولت در اين راستا تا آنجا كه ممكن است شرايط را فراهم سازد.

هنگامي كه بخش دولتي متولي توليد انرژي است و با استفاده از سرمايه‌هاي كلان ملي واحدهاي بزرگ را با زحمات فراوان احداث نمايد ممكنست مصرف كننده كه آن را با هزينه‌اي كم دريافت مي‌نمايد در هدر دادن آن و يا عدم استفاده بهينه موجب از بين رفتن منابع كشور را فراهم سازد. اما در صورتي كه مصرف كنندگان بزرگ مانند صنايع اصلي كشور، بخشهاي تجاري و يا خدماتي بزرگ خود متولي توليد بشوند مطمئناً در حفظ انرژي توليد شده نهايت دقت را خواهند كرد. بحث اصلي در مقوله IPP به همين مورد باز مي گردد. نوع نگرش نوين به توليد و مصرف انرژي در دنيا و از طرفي عدم توان مالي دولتها براي سرمايه‌گذاري كلان در احداث واحدها و سپس هزينه‌هاي بالاي تعمير، نگهداري و بهره‌برداري از واحدها باعث شده است دنيا به سمت پروژه‌هاي IPP گام بردارد. هرچند مراحل انجام اين پروژه‌ها بسيار پيچيده و زمان بر است اما چاره‌اي جز انجام آنها به نظر نمي‌رسد. شيوه‌هايي كه در دنيا براي انجام پروژه‌هاي IPP مرسوم است به شرح ذيل مي باشد.

1)BOO، در اين روش سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي نيروگاههاي بزرگ را ساخته و با مالكيت خود مورد بهره‌برداري قرار مي دهند و برق آن را به وزارت نيرو و يا شركتهاي توزيع مي فروشند.

2) BLOT، ‌در اين روش بخش خصوصي ساخت، كرايه، بهره‌برداري و انتقال نيروگاه را بر عهده داشته و پس از مدت زمان مشخص انتقال آن به بخش دولتي صورت مي پذيرد.

3) BOT ، در اين روش ساخت، بهره‌برداري و سپس انتقال به بخش دولتي صورت مي پذيرد. در احداث اين نيروگاهها بحث توسعه در كشور‌ها تسريع مي گردد.

4) ROT ، ترميم و نوسازي نيروگاهها، بهره‌برداري از آنها و سپس انتقال به دولت و يا بخش عمومي

5) ROL ،‌ ترميم و نوسازي نيروگاهها، بهره‌برداري از آنها و بازگشت از طريق دريافت كرايه

6) DG، استفاده از مولدهاي پراكنده و خريد برق در ساعات پيك بصورت خريد تضميني

دراينجا ما به بحث روش اجرائي و مواردي كه در اجراي پروژه‌هاي IPP حائز اهميت هستند خواهيم پرداخت. هر چند در بحث مربوط به اين تحريريه نيروگاههاي BOO،BOT  مورد بررسي قرار مي گيرند اما روشDG نيز در انتهاي اين بحث توضيح داده خواهدشد. 

نتيجه گيري

بررسيهاي انجام شده در ايجاد و يا توسعه نيروگاههاي توليد انرژي نيازمند استخراج پارامترها و معيارهاي سنجش خاص است كه بتواند براي سرمايه‌گذار و يا حتي بهره‌بردار مشخص نمايد كه حاصل سرمايه گذاري در اين خصوص چه نتايجي را به دنبال دارد.هر چند در بحثهاي توسعه و ايجاد واحدها بحث اشتغال زائي بسيار مهم و با اهميت است اما زمينه فعاليت بايستي مناسب و از لحاظ آثار اقتصادي بايد پاسخگوئي نيازهاي بهره‌برداران را فراهم سازد.نوع واحد, نوع سوخت مصرفي و هزينه‌هاي بهره‌برداري و نگهداري و تعميرات واحد به علاوه نوع ساختار مالي پروژه از عوامل مهم در تعيين اين پارامترها و معيارهاست.آنچه در اين مبحث مشخص شد نرخ تورم, سود مورد انتظار بازگشت سرمايه و مالياتها و عوارضي است كه مي‌تواند نقش مهمي را در تعيين قيمت تمام شده برق واحدها لحاظ كند. داشتن قوانين مدون و مشخص به همراه ارائه الگوهاي مشابه به سرمايه‌گذاران و يا علاقه مندان به بهره‌برداري از واحدها مي‌تواند در شكوفائي و رشد فرهنگي مشاركت بخش خصوصي در توليد برق مثمر ثمر ‌باشد.در شرايط فعلي كه سرمايه گذاري در بخشهاي ديگر صنايع بازدهي راحت تر و بالاتري در قياس به ايجاد شيوه‌هاي توليد IPP دارند اميد به پيشبرد اوليه اهداف اينگونه پروژه‌‌ها ممكن استكمرنگ باشد. اما حمايت دولت براي حذف عوارض و مالياتهاي رايج و اختصاص وامي بلند مدت با بهره پائين مي‌تواند بخش متخصص جامعه را حداقل به بهره‌برداري و احداث اين واحدها, ترغيب نمايد.آنچه در اكثر كشورهاي پيشرفته صورت مي‌پذيرد ايجاد زمينه اشتغال و دسترسي به منابع مالي براي ايجاد سرمايه‌گذاري است. بياد داشته باشيم شروع هر پروسه‌اي هزينه‌اي دارد كه با داشتن معيارهائي كه در اين مقاله مطرح شد مي‌تواند به سرمايه گذار و بهره‌بردار و متناسب بانوع پروژه انتخابي كمك كرد.

فهرست مطالب

توسعه مشارکت سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه های تولید برق 1

چکیده 3

کلمات کلیدی 5

1- شناخت فرآیند پروژه های IPP 5

شناسایی شیوه هایی مرسوم پروژه IPP در دنیا 5

1-1-1- روشهای اجرایی نیروگاهی توسط سرمایه گذاری بخش خصوصی 5

در دنیا شیوه های رایجی برای اجرای طرحهای نیروگاهی IPP وجود دارند که عمده ترین آنها به شرح ذیل می باشند: 5

الف) BOO 5

ب) BOT 5

ج) BLOT 5

د) ROT 5

ه) ROL: 5

1-1-2- موافقت نامه خرید برق (PPA) 5

1-1-3- ریسکها و قابلیت انجام پذیری طرح 6

پروژه های IPP اهم آنها به شرح ذیل اند: 6

الف- منافع و درآمد ناشی از سرمایه گذاری 6

ب- ریسک اجرای طرح 7

ج- خط مشی و نوع نگرش سیاسی 7

ه احداث 7

و- حوادث غیرقابل پیش بینی 7

1-1-4- منابع مالی و روشهای دستیابی به آن 8

الف) Genco (کمپانی مدیریت برای تولید برق) 8

د) MU (Municipal Utility) 8

1-1-5 – روبه اجرایی پروژه 8

2-1– احداث نیروگاههای IPP به شیوه هایی BOT و BOO ساختار این پروژه با شرح ذیل است: 9

1-2-1- برنامه ریزی مقدماتی 9

1-2-2- فروش اسناد مناقصه 9

1-2-3- ارزیابی و انتخاب پیمانکار 10

1-2-4- تصویب موافقتنامه امتیاز بهره برداری 10

1-2-5- ارزیابی و انتخاب پیمانکار 10

1-2-6- ارزیابی و تغییر قیمت هزینه اجرایی پروژه 11

1-2-7- Turn Key 11

1-3- فاکتورهای کلیدی در اجرای برخی پروژه های BOT / BOO در دنیا 11

1-4- تکنیک محاسبه PPA 12

1-4-1- معرفی پارامترهای محاسبات و فرمولها 12

1-4-1-1- Progress Ratio (R) 12

1-4-1-2- روش محاسبه نرخ کاهش سرمایه 12

1-4-1-3- رشد یا کاهش سرمایه 12

1-4-1-4- Present Value (ارزش روز پول) برای یک دوره کارکرد نامحدود (بسیار طولانی) 13

1-4-1-5- PV برای یک دوره زمانی محدود 13

1-5- قیمت تمام شده برق در یک نیروگاه گازی به صورت سرمایه گذاری IPP 15

نتیجه گیری 17

منابع و مأخذ 19

نمودار 1 20

نمودار 2 20

نمودار 3 21

نمودار4 22

   • پس از پرداخت موفق لینک دانلود هم نمایش داده می شود هم به ایمیل ارسال می گردد
  • ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن این قسمت را خالی بگزارید
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خرید میتوانید با پشتیبانی تماس بگیرید گزارش تخلف

برچسب ها:سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی در صنعت برق  اقتصاد   اقتصادی   تجاری   تجهیزات   خدمات   داده   دولتی   مالی   مهندسی   مهندسی برق  برق    سرمايه‌گذاري بخش خصوصي    توليد برق    توليدكنندگان مستقل برق    صنعت برق   توسعه مشارکت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پروژه‌های تولید برق + دانلود  روش های سرمایه گذاری  روش های سرمایه گذاری در بورس  روش های سرمایه گذاری مطمئن  روش های سرمایه گذاری در ایران  روش های سرمایه گذاری کوچک  روش های سرمایه گذاری موفق  روش های سرمایه گذاری وارن بافت  روش های سرمایه گذاری مستقیم خارجی  راه های سرمایه گذاری  راه های سرمایه گذاری با پول کم  روش هاي سرمايه گذاري در بورس  راه های سرمایه گذاری در بورس  روش های سرمایه گذاری در بورس های ایران  روشهای سرمایه گذاری در بورس ایران  راه های سرمایه گذاری مطمئن  راه های سرمایه گذاری در ایران  بهترین روش های سرمایه گذاری در ایران  بهترین راه های سرمایه گذاری در ایران  راه های سرمایه گذاری کوچک  راه های سرمایه گذاری موفق  راه های سرمایه گذاری پر سود  راه های سرمایه گذاری زود بازده  راه هاي سرمايه گذاري  بهترین راه های سرمایه گذاری  روش سرمایه گذاری با پول کم  روش های سرمایه گذاری با پول کم  بهترین روش سرمایه گذاری با پول کم  خصوصي سازي صنعت برق  دفتر خصوصی سازی صنعت برق  دفتر خصوصي سازي صنعت برق  سازمان خصوصی سازی صنعت برق  دفتر خصوصی سازی صنعت برق وزارت نیرو  خصوصي سازي در صنعت برق  خصوصی سازی در صنعت برق  طرح خصوصی سازی صنعت برق  خصوصی سازی در صنعت برق ایران  سایت دفتر خصوصی سازی صنعت برق  
محصولات مرتبط
دانلود پاورپوینت عملكرد ولتاژي سيستم

دانلود پاورپوینت عملكرد ولتاژي سيستم

قیمت: 69,000 ريالکد فایل:32863
لطفا به نکات زیر در هنگام خرید  توجه فرمایید. 1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه  قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، بلافاصله پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر...
دانلود پاورپوینت تحليل مدهاي خرابي و اثرات آن

دانلود پاورپوینت تحليل مدهاي خرابي و اثرات آن

قیمت: 69,000 ريالکد فایل:32861
  دانلود کاملترین فایل پاورپوینت در مورد کاليبراسيون لطفا به نکات زیر در هنگام خرید  توجه فرمایید. 1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه  قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، بلافاصله پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد...
دانلود پاورپوینت کاليبراسيون Calibration

دانلود پاورپوینت کاليبراسيون Calibration

قیمت: 99,000 ريالکد فایل:32857
دانلود کاملترین فایل پاورپوینت در مورد کاليبراسيون لطفا به نکات زیر در هنگام خرید  توجه فرمایید. 1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه  قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، بلافاصله پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در...
دانلود پاورپوینت كاليبراسيون ابزارهاي اندازه‌گيري (کاليبراسي

دانلود پاورپوینت كاليبراسيون ابزارهاي اندازه‌گيري (کاليبراسي

قیمت: 69,000 ريالکد فایل:32856
لطفا به نکات زیر در هنگام خرید  توجه فرمایید. 1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه  قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، بلافاصله پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر...
نام ونام خانوادگي:


پست الکترونيکي:


عنوان:


پيام:


ارسال پيام به صورت شخصي
کد امنيتي:

برگزیده ها

  • 1
  • 2

دانلود سوالات مواد حیطه تخصصی آموزش و پرورش

دانلود سوالات مواد حیطه تخصصی آموزش و پرورش

دانلود سوالات مواد حیطه تخصصی آموزش و پرورش

حجم:43414KB | بازدید :83

دانلود سوالات مواد حیطه تخصصی آموزش و پرورش آزمون استخدامی سال 1402 شامل تمامی سوالات راهنمای معلمی دانلود سوالات مواد حیطه تخصصی آموزش و پرورش شامل موارد زیر می باشد: راهنمای معلم قرآن پایه اول تا ششم  راهنمای معلم هدیه‌های آسمانی پایه سوم  راهنمای معلم...

دانلود سوالات راهنمای معلم آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

دانلود سوالات راهنمای معلم آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

دانلود سوالات راهنمای معلم آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

حجم:43406KB | بازدید :79

دانلود بسته سوالات راهنمای معلم مفاهیم پایه متون و روش های یاددهی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ با بیش از ۵۰۰ سوال با پاسخ + تمام دروس    دانلود سوالات راهنمای معلم آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ دانلود بسته سوالات راهنمای معلم آزمون استخدامی آموزش و...

سوالات مفاهیم پایه متون و روش های یاددهی آزمون آموزش و پرورش

سوالات مفاهیم پایه متون و روش های یاددهی آزمون آموزش و پرورش

سوالات مفاهیم پایه متون و روش های یاددهی آزمون آموزش و پرورش

حجم:43406KB | بازدید :76

دانلود بسته سوالات مفاهیم پایه متون و روش های یاددهی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402 با بیش از 500 سوال با پاسخ + سوالات حیطه تخصصی + سوالات راهنمای معلم تمام دروس سوالات مفاهیم پایه متون و روش های یاددهی آزمون آموزش و پرورش + دانلود بسته سوالات مفاهیم پایه متون و روش های...

سوالات مفاهیم پایه متون و روش های یاددهی دوره ابتدایی

سوالات مفاهیم پایه متون و روش های یاددهی دوره ابتدایی

سوالات مفاهیم پایه متون و روش های یاددهی دوره ابتدایی

حجم:43406KB | بازدید :107

دانلود سوالات مفاهیم پایه متون و روش های یاددهی دوره ابتدایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ با بیش از ۵۰۰ سوال با پاسخ شامل تمام دروس سوالات مفاهیم پایه متون و روش های یاددهی دوره ابتدایی 1402 -سوالات کتاب راهنمای معلم - دانلود سوالات منابع حیطه...

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

حجم:38267KB | بازدید :5635

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فایل ورد قابل ویرایش قسمتی از متن سلولهای زایای ابتدایی (پریموردیال) تکامل با لقاح آغاز می شود. لقاح روندی است که طی آن گامت مرد( اسپرم ) و گامت زن (اووسیت) با هم یکی می...

سوالات آزمون راهبران آموزشی

سوالات آزمون راهبران آموزشی

سوالات آزمون راهبران آموزشی

حجم:30962KB | بازدید :216

سوالات آزمون راهبران آموزشی   این بسته ویژه، کامل ترین و جامع ترین بسته جهت استفاده تمامی کارمندان اموزش و پرورش و سایر ارگان های دولتی و غیر دولتی، در سوالات آزمون راهبران آموزشی محتویات بسته نمونه سوالات آزمون راهبران آموزشی :   پکیچ سوالات ارزشیابی...

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس

حجم:25031KB | بازدید :3594

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس با فرمت ورد و قابل ویرایش و پی دی اف و آپدیت روزانه منابع آزمون و سوالات پرتکرار قبولی ۱۰۰درصد را ما تضمین میکنیم. کاملترین فایل در مورد دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس   جزوه کامل...

آموزش هنر های دستی

آموزش هنر های دستی

آموزش هنر های دستی

حجم:20620KB | بازدید :4125

آموزش هنر های دستی این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فهرست کتاب جامع آموزش هنر های دستی :   •  آئینه با طرح پیچک •  آباژور با تزئین برگ‌های خشک •  آباژور با حباب‌های کاغذی برای شمع‌های شما •  آباژور...