منو
 1. آخرین فایل ها
 2. پرفروشترین فایل ها
 3. پربازدیدترین فایل ها
مقاله پرسش مهر ۹۹-۹۸؛ آیا محیط مدرسه شاد است

مقاله پرسش مهر ۹۹-۹۸؛ آیا محیط مدرسه شاد است

نمونه سوالات آزمون اصلح مهارت آموزان ماده ۲۸

نمونه سوالات آزمون اصلح مهارت آموزان ماده ۲۸

سوالات ضمن خدمت مدیریت در اندیشه اسلامی

سوالات ضمن خدمت مدیریت در اندیشه اسلامی

سوالات ضمن خدمت شناسایی و هدایت استعدادهای برتر

سوالات ضمن خدمت شناسایی و هدایت استعدادهای برتر

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

چگونه يك پروپوزال بنويسيم؟

چگونه يك پروپوزال بنويسيم؟

دانلود جزوه تصميم گيري چند معياره

دانلود جزوه تصميم گيري چند معياره

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود مجموعه گزارشات كيفري و حقوقي

دانلود کتاب جامع مدیریت بازاریابی

دانلود کتاب جامع مدیریت بازاریابی

گروه محصول -> -> آموزش ابتدایی

دانلود تجربیات مدون تدریس دبیر حرفه و فنقیمت: ۴۹۰۰۰ریال     تعداد صفحات: 82     کد محصول :5764      حجم فایل:76,05 KB      نوع فایل :rarدانلود تجربیات مدون تدریس دبیر حرفه و فن 

فایل ورد قابل ویرایش

توضیحی مختصر از متن فایل  :

چکیده

آنچه می‌شنویم، فراموش می‌کنیم.  آنچه می‌بینیم، به خاطر می‌سپاریم آنچه انجام می‌دهیم، یاد می‌گیریم آموختن شنا بدون آب ممکن نیست، آیا آموختن محتوای آموزش حرفه و فن بدون انجام فعالیت‌های عملی امکان پذیر است؟ 75 درصد یادگیری از طریق «حس دیداری» اتفاق می‌افتد. کارگاه ایده آل بازوی اصلی آموزش حرفه و فن است.

 

هر انسانی به طور طبیعی نیازهایی دارد که باید برآورده شود. خداوند تبارک و تعالی در هنگام خلقت، اسباب و وسایل مورد نیاز مانند عقل، هوش، دست، چشم و ... را برای تأمین آن نیازها در اختیار انسان گذاشته و از طرف دیگر منابعی را هم به طور طبیعی در دسترس او قرار داده است. لذا این انسان است که بتواند استفادهٔ بهینه و تفکر عالی از آن‌ها داشته باشد.

سخن دل

از آن لحظه که واقف کردیم محتوای حرفه و فن تغییر یافته و نیز بیشتر محتوای آن (60 درصد) بر مبنای حیطه مهارتی (روان – حرکتی) و عملی تدوین شده است، بسیار مسرور گشتم، زیرا پیوسته آرزوی دلم بود که روزی باشد ما دبیران حرفه و فن و دانش آموزان از محفوظات درس دور باشیم و به جانب تفکر و نوآوری، خلاقیت و مهارت عملی روی بیاوریم، بالاخره انتظار بسر رسید، اما، اما، اما ... با توجه حاصل تجربیات در طول دوران مدرسی، دبیری، سرگروه استانی، ناحیهٔ، مطالعات، بازدیدها، بحث و تبادل نظر با ابوالجمعی دبیران آموزش حرفه و فن به نظر می‌رسد اهداف آموزش محتوای کتب جدید التالیف آموزش حرفه و فن در مقاطع راهنمایی محقق نخواهد شد مگر این که موارد زیر مورد توجه خاص بیش از پیش قرار گیرد:

1- ما معلمان موانعی که موجب رشد و بروز بهانه‌ها از جمله: ((کارگاه نداریم، فضای کارگاه با آزمایشگاه یکسان است، کارگاه متصدی ندارد، آموزش ضمن خدمت کافی نیست، کارگاه تجهیز نیست، مدیر و معاون در حد انتظار همکاری نمی‌کند، دانش آموزان به انجام کار عملی علاقه ندارند، اولیاء به اهمیت آموزش حرفه و فن کم توجه است و ...)) کنارگذاشته و دنبال ارائه راهکارهای ممکن باشیم.

2- جایگاه آموزش حرفه و فن مانند دروس زبان، علوم، عربی و ... در مقاطع راهنمایی تبیین گردد و کاملاً" شناخته شود.

3-انگیزش و زمینهٔ علاقمندی دانش آموزان نسبت به یادگیری محتوای آن، فراهم گردد.

4- دیدگاه و نگرش اولیاء نسبت به محتوای آموزش حرفه و فن تجدید نظر گردد.

چرا آموزش حرفه و فن؟!

باید کمر همت ببندیم که آموزش حرفه و فن درس زندگی و آموزش مهارت عملی و یدی است نه ذهنی و محفوظات. تجربه ثابت کرده است بی علاقه و ضعیف‌ترین دانش آموزان در انجام فعالیت کار عملی موفق می‌شود و دوست دارد خود را درگیر مهارت‌های عملی کند. باید بپذیریم که حرفه و فن دروازهٔ ورود به دنیای کار عملی است و موجب رفع خستگی روح و ذهن دانش آموزان از محفوظات است.

درس حرفه و فن است که به دانش آموزان یاد می‌دهد که چگونه نیازهای اولیهٔ خود را رفع نمایند و از ابزارهای بسیار ساده برای ساخت وسیلهٔ مورد نیاز، بهره مند شوند و تولید خلاقیت و تقویت استعداد فراگیران می‌گردد و روحیهٔ دوستی، تعامل در گروه، همکاری و احترام به یکدیگر، اعتماد به نفس، مسئولیت پذیری، وظیفه شناسی، دقت و ... خود به خود در وجود دانش آموز نمایان می‌سازد.

درس حرفه و فن است که به جنبهٔ کاربردی علوم مختلف می‌پردازد و در اکثر کشورها آموزش حرفه و فن ((محور توسعه)) تلقی شده است. بنابراین، این درس بدون حمایت و توجه خاص عوامل اجرایی بویژه مدیران مدارس، اولیاء، مسئولین ذیربط به اهداف غایی و مدنظر مؤلفین نخواهد رسید.

سئوال: آیا تاکنون کارهای عملی (دست ساخته) دانش آموزان را چون کتاب‌های درسی، ورقه‌های امتحانی و ... در گوشه و کنار مدرسه یا سطل زباله مشاهده کرده‌اید؟ (قضاوت دقیق بر عهدهٔ شما عزیزان می‌باشد) اما قطعاً" خواهید گفت خیر، یا بندرت، زیرا دانش آموزان به دست ساخته‌های خود عشق می‌ورزند و آن را برای خودش محترم و دست رنج خود می‌داند. پس مدیر محترم، من معلم، متصدی کارگاه، مسئول محترم و زبده و عاشق به آینده نگری میهن خود، به این همه علاقه و عشق دانش آموزان چه فکر        می‌کنیم یا فکر خواهیم کرد؟! و برای توسعه آن و بهره برداری صحیح، در جهت پرورش همه جانبهٔ شخصیت دانش آموزان چه برنامه ریزی می‌کنیم و یا برنامه ریزی کرده‌ایم؟!

اکنون چند سال است از تألیف کتب جدید التالیف آموزش حرفه و فن سپری شده است ولی گام اساسی از منظر رویکرد محتوای آن، برداشته نشده است و تعاملات مثبت که باید در رفع مشکلات، موانع و توسعهٔ رویکرد مشارکتی و فعال به طور جدی و عملی باید انجام گیرد، صورت نگرفته است!!!

شرح وظایف

شاغل اين پست بارعايت موازين شرعي واسلامي ومطابق مقررات اداري ومالي زير نظرمدير مدرسه عهده داروظايف مشروحه زيرخواهدبود :

1- كوشش و اهتمام در به وجود آوردن محيطي كاملاً آموزنده و پرورش دهنده دركلاس منطبق با موازين  و معيارهاي اسلامي به طوري كه زمينه ي شكوفاشدن استعداد هاي فطري وخدا دادي دانش آموزان ازهرجهت فراهم باشد .

2-نظارت كامل بررفتاروكرداردانش آموزان وارشادآنان باتوجه به اصول وشيوه هاي تربيتي اسلامي.

3-كوشش درايجادروحيه ي نظم وترتيب ودقت وهم كاري وتعاون دردانش آموزان وعلاقه مند نمودن آنان به تحقيق وتفحص .

4-اجراي برنامه هاي آموزشي-پرورشي مصوب(تدريس به موقع كليه ي موادبرنامه طبق جدول ساعات كارهفتگي(تقويم اجرائي) وزمان بندي سالانه واهتمام دربهبودكيفيت آموزشي ازطريق به كارگرفتن شيوه وروش جديدتدريس بااستفاده ازوسايل كمك آموزشي وتهيه ي طرح درس ) .

5-گروه بندي دانش آموزان به منظورپيشرفت تحصيلي آنان تادانش آموزاني كه به عللي پيشرفت تحصيلي مناسب نداشته اندبتوانندازدانش آموزان داراي پيشرفت تحصيلي بهره مندبشوند .

6-برقراري حفظ نظم دركلاس .

7-آماده كردن وسايل لازم براي تدريس وتشريح دركلاس درس متناسب باموضوعات درسي

8-مطالعه ي مداوم درزمينه ي آخرين روش هاي تدريس وكتب تربيتي وعلمي به منظوربالابردن سطح آگاهي هاومهارت هاي شغلي .

9-مشخص نمودن تمرينات وبرنامه ها(تكاليف)يي كه لازم است دانش آموزان جهت تفهيم بهتر دروس درمنزل انجام دهند .

10-رسيدگي مستمربه تكاليف وفعاليت هاي انجام شده جهت بهبودكارآنان .

11-حضوربه موقع دركلاس واهتمام دربالابردن كيفيت كارتدريس بااستفاده ازروش هاي جديدبا توجه به تفاوت هاي فردي دانش آموزان .

12-بررسي ريزموادوكتب درسي وارائه ي پيشنهادهاي مناسب درجهت رفع نقايص احتمالي .

13-توجه به وضع بهداشتي دانش آموزان وهم كاري بامسئولين دراين زمينه .

14-شركت دركلاس هاي كارآموزي وبازآموزي كه ازطرف مسئولين آموزش ضمن خدمت و اداره ي آموزش وپرورش منطقه ابلاغ مي گردد .

15-فراهم كردن موجبات ارزشيابي به موقع ازپيشرفت تحصيلي دانش آموزان وتجزيه وتحليل نتايج آنان . وشناسايي علل پيشرفت ياعدم پيشرفت تحصيلي وسعي درتقويت نقاط قوت واتخاذتدابيرلازم جهت رفع نقاط ضعف يادگيري دانش آموزان .

16- انجام ارزشيابي هاي تشخيصي،تدريجي وپاياني برابرآيين نامه هاودستورالعمل هاي مربوط .

16-دقت برامتحانات شفاهي وعملي دانش آموزان .

18-تصحيح دقيق اوراق امتحاني دانش آموزان درهرنوبت (داخلي) انتقال وثبت نمرات امتحاني درليست معلم وتسليم ريزنمرات به دفترمدرسه ظرف مدت مقرروبرابردستورالعمل هاي مربوط .

19-تبادل نظربامعلمان ومشاوران راهنماوشركت درشوراهاي آموزشي-پرورشي مدرسه وگردهمائي هاو ارائه ي پيشنهادهاي لازم

20-شركت فعالانه درگروه هاي آموزشي مربوط وتبادل نظرباسايرهمكاران دراجراي بهتربرنامه هاي درسي وارائه ي پيشنهادهاي لازم .

21- هم كاري وتبادل نظربااولياءدانش آموزان درمواردلازم به منظورآگاهي ازوضع رفتارو تحصيلات ‌دانش آموزان وراهنمائي خانواده هابراي چاره جوئي دشواري هاومسائل تحصيلي دانش آموزان بااطلاع مديرمدرسه .

22-رسيدگي مرتب به كيفيت پيشرفت تحصيلي دانش آموزان وثبت نمرات آنان براساس مفادآيين نامه امتحانات .

23-انجام آزمايش هاوكارهاي عملي لازم باتوجه به محتواي كتب درسي مربوط .

24-ثبت خلاصه اي ازآزمايش هاي انجام شده ونتايج آن توسط دانش آموزان يامعلم دردفترمربوط .

25-دقت ومراقبت دروضع پوشش دانش آموزان وتذكرلازم به آنان دراين زمينه .

26-شركت فعال درجلسات شوراي معلمان واظهارنظروارائه ي پيشنهادهاي لازم .

27-توجه لازم موردي به دانش آموزاني كه دريادگيري نارسائي هايي دارندوياديرآموزهستند .

28-سعي درشناسائي ناهنجاري هاي رفتاري ونارسائي هاي اخلاقي ومشكلات خانوادگي دانش آموزان وهم كاري بامديروديگرمسئولين واوليا درجهت اصلاح مشكل آنان .

29-هم كاري ومساعدت لازم بامسئولين وحضوربه موقع درمدرسه درجريان برگزاري امتحانات داخلي ويانهائي كه به عنوان ناظر،مراقب يامسئول حوزه معرفي مي گردند .

30-رسيدگي مرتب به حضوروغياب دانش آموزان وارائه ي گزارش هاي لازم به اولياء مدرسه -هم كاري درتشكيل وتنظيم پرونده هاي تحصيلي دانش آموزان .

31-انجام سايرامورارجاعي مربوط

کدام عوامل در تکوین کارگاه ایده آل و مطلوب تأثیر گذارند؟

مهم‌ترین مقوله در تدوین محتوای آموزش حرفه و فن 60% فعالیت‌های عملی و رویکرد مشارکتی و فعال وآشنایی با مشاغل مختلف موجود در محیط زندگی می‌باشد، این امر تحقق نمی‌یابد مگر این که عوامل اجرایی در این امر در محقق آن اهتمام ورزند:

  • پس از پرداخت موفق لینک دانلود هم نمایش داده می شود هم به ایمیل ارسال می گردد
 • ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن این قسمت را خالی بگزارید
 • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خرید میتوانید با پشتیبانی تماس بگیرید گزارش تخلف

برچسب ها:  تجربیات مدون حرفه و فن  تجربیات مدون معلم حرفه و فن  تجربیات مدون دبیر حرفه و فن  تجربیات مدون درس حرفه و فن  تجربیات مدون یک دبیر حرفه و فن  تجربیات مدون یک معلم حرفه وفن  
محصولات مرتبط
مقاله پرسش مهر ۹۹-۹۸؛ آیا محیط مدرسه شاد است

مقاله پرسش مهر ۹۹-۹۸؛ آیا محیط مدرسه شاد است

قیمت: 69,000 ريال کد فایل:35995
بهترین پاسخ به سوال پرسش مهر 98-99: پاسخ پرسش مهر آیا محیط مدرسه دلپذیر، دلخواه و شاد است  رئیس‌جمهور همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در پرسش مهر امسال از دانش‌آموزان خواست تا نظر خود را درباره محیط مدرسه مطرح کنند و بگویند که دولت، معلمان و خانواده‌ها برای دلپذیرتر و شادتر شدن محیط مدارس چه کاری باید انجام دهند. پاسخ و مقاله پرسش مهر ۹۸-۹۹  دانش آموزان به پرسش مهر بیستم رئیس جمهور کاملترین فایل موجود در فضای...
نمونه سوالات آزمون اصلح مهارت آموزان ماده ۲۸

نمونه سوالات آزمون اصلح مهارت آموزان ماده ۲۸

قیمت: 189,000 ريال کد فایل:35994
دانلود نمونه سوالات آزمون اصلح مهارت آموزان ماده ۲۸ با فرمت و پی دی اف و آپدیت روزانه منابع آزمون و سوالات پرتکرار کاملترین فایل در مورد دانلود نمونه سوالات آزمون اصلح مهارت آموزان  این بسته ویژه، کامل ترین و جامع ترین بسته جهت استفاده تمامی کارمندان آموزش و پرورش و سایر ارگان های دولتی و غیر دولتی، در آزمون نمونه سوالات آزمون اصلح مهارت آموزان ماده ۲۸ می باشد.دانلود نمونه سوالات نمونه سوالات آزمون اصلح مهارت آموزان ماده ۲۸ آن...
سوالات ضمن خدمت مدیریت در اندیشه اسلامی

سوالات ضمن خدمت مدیریت در اندیشه اسلامی

قیمت: ريال کد فایل:35993
نمونه سوالات ضمن خدمت مدیریت در اندیشه اسلامی کاملترین فایل در مورد نمونه سوالات جایگاه زن در اندیشه امام خمینی(ره)  این بسته ویژه، کامل ترین و جامع ترین بسته جهت استفاده تمامی کارمندان اموزش و پرورش و سایر ارگان های دولتی و غیر دولتی، در آزمون ضمن آزمون جایگاه زن در اندیشه امام خمینی(ره) می باشد نمونه سوالات ضمن خدمت مدیریت در اندیشه اسلامی  می باشد.   محتویات بسته دانلود نمونه سوالات جایگاه زن در اندیشه امام...
سوالات ضمن خدمت شناسایی و هدایت استعدادهای برتر

سوالات ضمن خدمت شناسایی و هدایت استعدادهای برتر

قیمت: 49,000 ريال کد فایل:35992
سوالات ضمن خدمت شناسایی و هدایت استعدادهای برتر با فرمت و پی دی اف و آپدیت روزانه منابع آزمون کاملترین فایل در مورد نمونه سوالات ضمن خدمت طرح شهاب آزمون شناسایی و هدایت استعداد برتر, آزمون شناسایی و هدایت استعداد های برتر, دانلود آزمون شناسایی و هدایت استعداد برتر, سوالات ضمن خدمت شناسایی و هدایت استعدادهای برتر جزوه کامل به همراه دانلود سوالات ضمن خدمت شناسایی و هدایت استعداد های برتر ( شناسایی و هدایت استعدادهای برتر...
نام ونام خانوادگي:


پست الکترونيکي:


عنوان:


پيام:


ارسال پيام به صورت شخصي
کد امنيتي:

برگزیده ها

 • 1
 • 2

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی

حجم:38267KB | بازدید :4515

دانلود جزوه جنین شناسی عمومی این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فایل ورد قابل ویرایش قسمتی از متن سلولهای زایای ابتدایی (پریموردیال) تکامل با لقاح آغاز می شود. لقاح روندی است که طی آن گامت مرد( اسپرم ) و گامت زن (اووسیت) با هم یکی می...

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس

حجم:25031KB | بازدید :2377

نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس با فرمت ورد و قابل ویرایش و پی دی اف و آپدیت روزانه منابع آزمون و سوالات پرتکرار قبولی ۱۰۰درصد را ما تضمین میکنیم. کاملترین فایل در مورد دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت ارتقاء مهارت های مدیران مدارس   جزوه کامل...

آموزش هنر های دستی

آموزش هنر های دستی

آموزش هنر های دستی

حجم:20620KB | بازدید :3010

آموزش هنر های دستی این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فهرست کتاب جامع آموزش هنر های دستی :   •  آئینه با طرح پیچک •  آباژور با تزئین برگ‌های خشک •  آباژور با حباب‌های کاغذی برای شمع‌های شما •  آباژور...

مقاله کامل در مورد بررسی پرتره در عکاسی ایران

مقاله کامل در مورد بررسی پرتره در عکاسی ایران

مقاله کامل در مورد بررسی پرتره در عکاسی ایران

حجم:19740KB | بازدید :1048

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : تاریخچه تحقیقی: عکاسی پرتره در ابتدای ورود صنعت یا هنر عکاسی به ایران به شکل کنونی که درجهان به آن پرداخته شده است نبوده، آنچه مسلم است عکاسی نه تنها در ایران بلکه در سایر نقاط جهان در ابتدا برای ثبت لحظه و نیز چهره...

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS

حجم:17291KB | بازدید :2539

مجموعه آموزش تصویری ArcGIS  این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فایل ورد قابل ویرایش دانلود کتاب فارسی آموزش جامع نرم افزار ArcGIS ArcGIS چیست؟ ArcGIS نرم افزاری است که اجازه ساخت یک سیستم کامل اطلاعات جغرافیایی را فراهم می کند.این نرم افزار شامل...

مقاله کامل در مورد بسته بندی

مقاله کامل در مورد بسته بندی

مقاله کامل در مورد بسته بندی

حجم:17215KB | بازدید :1044

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : چکیده: فرم: یا شکل سه بعدی بسته بندی می تواند مهم ترین و به یادماندنی ترین عنصر طراحی بسته ها باشد. رنگ:دارای توانمندی، قدرت نفوذ و بیان خاص است و به وسیله ی آن می توان با مردم ارتباط برقرار کرد و نظر آنها را جلب...

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز

حجم:14476KB | بازدید :1097

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز کاملترین فایل در مورد دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز جزوه کامل به همراه دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز  این بسته ویژه، کامل ترین و جامع ترین بسته جهت استفاده تمامی...

آموزش TeamViewer+فیلم

آموزش TeamViewer+فیلم

آموزش TeamViewer+فیلم

حجم:14168KB | بازدید :941

این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. |فیلم ,  آموزش نرم افزار TeamViewer 7| آموزش نرم افزار Team Viewer (تیم ویور) نرم افزار Team Viewer یک برنامه کنترل از راه دور رایانه مبتنی بر شبکه اینترنت و یا شبکه داخلی می باشد. در حالت معمول برای اتصال سیستم از راه دور...